Nekiment Kínának Soros György
„Annak ellenére, hogy Hszi egy diktátor, aki csúcstechnológiát alkalmaz annak érdekében, hogy teljes ellenőrzést gyakoroljon a kínai társadalom felett, az európaiak elsősorban fontos üzleti partnernek tekintik Kínát” – írja Soros György a Project Syndicate-en.
Az üzletember a Brexit kapcsán is érzékelteti Kína jelentőségét. Úgy fogalmaz: „Boris Johnson miniszterelnök a lehető legnagyobb mértékben el kívánja távolítani az Egyesült Királyságot az EU-tól, és egy olyan szabadpiaci gazdaságot szeretne építeni, amelyet az EU rendeletei nem korlátoznak”, majd hozzáteszi: „közben pedig potenciális partnerként figyeli Kínát annak reményében, hogy helyreállíthatja azt a partnerséget, amelyet George Osborne korábbi pénzügyminiszter épített ki 2010 és 2016 között”.
Az amerikai-kínai kapcsolatokról szólva úgy fogalmaz: „a Trump-kormány adminisztrációja – Donald Trump amerikai elnöktől függetlenül – már sokkal jobban teljesített Kínával fenntartott kapcsolatainak kezelésében. Olyan kétpárti politikát épített ki, amely Kínát stratégiai riválissá nyilvánította, és a Huawei technológiai óriást és számos más kínai társaságot felvett abba a listába, amely megtiltja az amerikai vállalatoknak, hogy kormányzati engedély nélkül kereskedjenek velük”.
Soros hozzáteszi: „egy ember sértheti meg büntetlenül ezt a szabályt: maga Trump”. A portál szerint ugyanis az amerikai elnök hibát követ el, amikor a „tárgyalóasztalra helyezi” a Huaweit.
Forrás: Mandiner.hu