Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekVilág

A svédek állatoknak szánt szerekkel altatják fertőzött betegeiket

Hirdetés

Svédország különutas politikájának hatására gyakorlatilag kontrollálhatatlanul elszabadult a skandináv államban a koronavírus, a kormány azonban kitart elképzelései mellett. A számtalan tudós, értelmiségi által ellenzett döntések mára oda vezettek, hogy az északi államban általános hiány alakult ki az egészségügyben a legalapvetőbb felszerelésekből és gyógyszerekből is. A svéd sajtó pedig már arról ír, hogy a koronavírus-fertőzöttek altatásához – a hiányos ellátottság miatt – állatoknál használt szereket kezdtek az egészségügyi intézmények alkalmazni.

Elképesztő állapotok uralkodnak a világ liberális mintaállamában, Svédországban, ahol a kormány úgy döntött, hogy a nyájimmunitás gyakorlatát követve – vagyis a vírus szabadon engedésével – próbál túljutni a világjárványon. A védekezés és a felkészülés hiánya azonban döbbenetes fertőzési számokat és a harmadik világban tapasztalható egészségügyi ellátórendszert eredményezett a megnövekedett terhelés hatására. A svédek mind jelentősebb számban elégedetlenek a hagyományos pártok különböző kormánykoalíciós formákban az utóbbi évtizedekben nyújtott teljesítményével, amelynek hatására ma a svéd jóléti államot felépítő generáció tagjait ellátás nélkül hagyják belehalni a járvány okozta megbetegedésbe vagy tábori ágyakon igyekeznek őket állatoknak szánt szerekkel altatni, fájdalmukat csillapítani.

KÜLÖNUTAS POLITIKA

Hirdetés

A hegesztőből lett baloldali svéd miniszterelnök kitart kormánya álláspontja mellett, miszerint a gazdaság és a jóléti állam megóvása fontosabb, mint a járvány megfékezése. A hivatalos kormány-kommunikáció kizárólag az egyéni felelősséget hangsúlyozza, amelyet viszont a központi vezetés semmilyen formában nem támogat. Svédország ugyanis nem vásárol szájmaszkokat, lélegeztetőgépeket sem, és nem bővíti egészségügyi kapacitását. Ez viszont indokolt lenne, ugyanis Svédországban alig több, mint 2 kórházi ágy jut ezer lakosra (összehasonlításképpen ez a szám Olaszországban 3.18, míg hazánkban 7.02).

Forrás: PS, MTI

Hirdetés

Hirdetés