Felmérés: a Párizs utcáin élő migránsok több mint fele koronavírusos, fertőznek
Egy friss felmérés szerint a Párizs utcáin élő hajléktalanok 90 százaléka migráns, és a megvizsgáltak több mint fele koronavírus-fertőzött. A vírussal másokat is megfertőznek…
Ott tartunk, hogy a migrációpárti Orvosok Határok Nélkül szervezet is elismeri: a tömeges fertőzések a migránsok körében a nagyobb befogadóországokban nem számít ritkaságnak. Nem tartják be a járványügyi intézkedéseket. Ők pedig továbbadják a vírust a francia fehér lakosságnak.
Egy 818 fős minta alapján készítette el az Orvosok Határok Nélkül migrációpárti szervezet friss kutatását, amelynek alanyai a Párizs utcáin és hajléktalanszállóiban élő hajléktalan migránsok.
A felmérés két komoly megállapítást tett. Az első a hajléktalanság és munkásszállók helyzetére vonatkozik a francia fővárosban. Ebben azt állapította meg, hogy az ilyen körülmények között élők 90 százaléka nem francia állampolgár volt, és bevándorló háttérrel rendelkezett.
Az is kiderült továbbá, hogy a hajléktalanszállókban és munkásotthonokban kiemelkedően magas a fertőzöttségi ráta. A vizsgált munkásszállások közül kettő esetében 88,7 százalékos fertőzöttséget regisztráltak, míg tíz további esetében ez átlagosan 50,5 százalék volt. A jelentés szerint tehát, bár a főváros általában 12 százalékos fertőzöttségi rátával számol – amely országos viszonylatban magasnak számít – a vizsgált, többnyire bevándorlók által lakott területek fertőzöttsége eléri az 55 százalékot.
A tömeges fertőzések a migránsok körében a nagyobb befogadóországokban ugyanakkor nem számítanak ritkaságnak.
Görögországban a legnagyobb migránstábor, a Moria felgyújtását is sokan a koronavírus-fertőzésnek tudják be. Szeptember elején ugyanis 35 fertőzöttet találtak a táborban, mire közölték a lakókkal, hogy karantént rendelnek el. Ez tömeges tiltakozást váltott ki, ami nem sokkal később gyújtogatásba torkollt. Utólag az is kiderült, hogy a gyújtogatók olyan menekültek voltak, akiknek a menedékkérelmét elutasították. A tűz utáni áthelyezések során szeptember közepén jelentettek egy hatalmas ugrást a fertőzöttek számában, amikor az Eody egészségügyi ügynökség bejelentette, hogy az általuk tesztelt bevándorlók között 243 fertőzöttet regisztráltak.
Máltán július végén az egészségügyi minisztérium állapította meg, hogy a szigetországban partra szállt bevándorlók több, mint kétharmada koronavírus fertőzött volt. A hatóságok által közzétett adatok szerint 85 migránst teszteltek a hajón beérkező a 94-ből, és ezek közül 65 teszt mutatott pozitív eredményt.
Még a járványhelyzet elleni küzdelemben aránylag sikeresnek mondható Németországnak is szembesülnie kellett a ténnyel, hogy bár országszerte leszorították a fertőzések számát, a migránsbefogadó-központokban többször megugrott a fertőzés.
Áprilisban a baden-württembergi tábor 600 lakója közül például 257-en voltak fertőzöttek, a ludwigshafeni tábor 170 lakójából, pedig 59 volt koronavírusos. Görögországhoz hasonlóan itt is nehezen viselték a bentlakók a korlátozásokat és a halberstadti központban például komoly összecsapásra is sor került a bevándorlók között, amikor kövekkel támadtak egymásra és szétverték a tábor berendezését.
Forrás: V4NA nyomán