Lefejezett kánkán-táncosokkal provokál a Charlie Hebdo
A szatirikus karikatúráiról elhíresült lap szerkesztői ismét gusztustalan főcímet terveztek a magazinnak.
Korábban a Mohamed-karikatúrákat megosztó újságban kigúnyolták a muszlimokat, – mire azok terrortámadásokkal válaszoltak – de most újabb szintet léptek: a lefejezett tanárral és a nizzai áldozatokkal összefüggésben gyalázkodnak.
A legújabb számban lefejezett kánkán-táncosokat mutogatnak.
La France sera toujours la France !
Retrouvez :
👉 Présidentielle américaine : nos conseils à l'heureux élu
👉 Reportage : quand la circoncision part en couilles
👉 IVG en Pologne : l'Europe regarde ailleurs…Hirdetés En vente demain ! pic.twitter.com/0bG0ee9899
— Charlie Hebdo (@Charlie_Hebdo_) November 3, 2020
A Charlie Hebdo francia szatirikus magazin három lefejezett táncos karikatúráját mutatta be, „Franciaország mindig Franciaország lesz” felirattal, válaszul az országban elkövetett terrortámadások sorozatára.
A Charlie Hebdo szerkesztőit súlyos felelősség terheli, mivel az iszlám szélsőségesség sem volt tétlen. Európát terrortámadások sokasága sújtotta az elmúlt hetekben. Október 16-án Párizs közelében lefejezéses terrorcselekmény történt, miután a Charlie Hebdo által készített Mohammad próféta karikatúráit mutatta be a szólásszabadság nevében egy tanár. Samuel Paty-t lefejezték. Alig több mint egy hét múlva négyen meghaltak egy nizzai templom előtti kegyetlen támadásban. Napokkal azután, hogy Franciaországot megrázta a második terrortámadás, Ausztriát tömeges lövöldözés érte, amelyben 4-en meghaltak és 23-an megsebesültek. A iszlamista terrortámadásban egy fegyveres is meghalt.
Paty meggyilkolását követően Macron bejelentette, hogy harcolni fognak az iszlamista szélsőségességgel az országban. Erdogan erre válaszolt, de akkor is a Charlie Hebdo szította a feszültséget leginkább. Erdoganról is megjelentettek egy karikatúrát. A török elnök erre jogi lépést tett.
Emmanuel Macron elnök nem volt hajlandó elítélni a kiadványt, mivel védte a “sajtószabadságot”, mondván, hogy a politikusoknak nem az a feladatuk, hogy „megítéljék az újságíró vagy az újság szerkesztőségi munkáját”.
A Charlie Hebdo szerkesztősége már tanulhatott volna a botrányokból, miután 2015 januárjában iszlamista fegyveresek rontottak a Charlie Hebdo irodáiba, 12 ember életét vesztették és 11 embert megsebesítettek, válaszul a magazin Mohammad próféta karikatúráinak közzétételére.
Bede Zsolt – Vadhajtasok.hu