Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekItton

Nem Magyarországon, hanem Svédországban a bedőlés szélén az egészségügy

Hirdetés

Veszélybe került a svéd egészségügy, mert egyre nagyobb számban mondanak fel a covid-betegekkel foglalkozó egészségügyi dolgozók. A skandináv országban már a tavaszi első hullám alatt is kevesebb volt a szakápoló a szükségesnél, és a helyzet vészesen romlik.

Ez a Bloomberg szerint azt mutatja, hogy az egyetemes egészségügyi ellátórendszerrel rendelkező országok is küzdenek a Covid-válság alatt. A héten Stockholm intenzív ellátási kapacitása elérte a 99 százalékot, ami miatt a város pánikba esett, és külső segítséget kért, de kérdés, hogy a hadsereg képes-e segíteni ezen a téren – írja a Pestisrácok.hu. De még ha több ágy is lenne az intenzív osztályokon, akkor is kérdés, hogy lesz-e elég egészségügyi dolgozó, aki el tudja látni az ország legsúlyosabb betegeit.

Sineva Ribeiro, a Svéd Egészségügyi Szakemberek Szövetsége szóvivője szerint a szakszervezetek már májusban „tarthatatlan helyzetre figyelmeztettek”, és most kevesebb szakképzett ember áll rendelkezésre, mint tavasszal, „ami megnehezíti az intenzíves kapacitás bővítését”. De a hosszú és kimerítő műszakokban dolgozó személyzet egyre fáradtabb, és sokan a felmondást látják az egyetlen kiútnak – mondta Ribeiro.

Hirdetés

A TV4 felmérése szerint az egészségügyi dolgozók Svédország 21 régiójából 13-ban többen mondtak fel, mint egy évvel ezelőtt, havi 500-an. Sara Nordin, aki egykor egy intenzív osztályon volt ápolónő, októberben a Bloombergnek azt mondta: azért mondott fel, mert nem tud megélni az évi kb. 10 millió forintos alapilletményből.

Forrás: VH

Hirdetés
Hirdetés