A nagy demokrata Gyurcsány a rendszerváltáskor még Észak-Koreába vágyott és utaztatott
Dokumentummal bizonyítjuk, hogy Gyurcsány nem volt mindig az a nyugatos demokrata, akinek mostanában próbálja eladni magát. 1989-ben ugyanis – KISZ-vezérként – még Észak-Koreába vágyott. Mi az, hogy, nagyon is!
Azt eddig is tudtuk, hogy Gyurcsány Ferenc úgy képes cikázni a különböző ideológiák között, ahogy arra talán csak Messi képes ihletett napjain, mikor bójaként kerülgeti ki a ráállított védőket. Csakis így történhetett, hogy Szemlőhegy fura ura bérmálkozott is „egy darabig”, majd – kötényt adva a klerikális reakciónak – meg sem állt a Kommunista Ifjúsági Szövetségig (KISZ). Természetesen azt a ziccert sem hagyhatta ki, hogy feleségül vegye a hírhedt kommunista vezér Apró Antal unokáját, Dobrev Klárát. Gyurcsány miniszterelnöksége idején pedig gyakran látta vendégül a CSZKA Moszkva csapatát Putyint. A találkozóik közül személyes kedvencünk a Gyurcsány-villában esett meg – történt ugyanis, hogy Putyin nemes egyszerűséggel a karjába kapta Totó kutyát. Történelmi pillanat volt az, Klára!
Ezzel az előélettel ugyan nagyon nehéz eladni az európai értelemben vett szeplőtelen, nyugatos politikust, akit soha, egyetlen pillanatra sem érintett meg a mesés kelet csábítása. A Gyurcsány-házaspár azonban nem ismer lehetetlent, ezért megpróbál új múltat írni magának, amelyben mindig is Brüsszel érdekeit képviselték – Kelettel szemben. Ebbe a kísérletbe szállt bele most páros lábbal a Magyar Nemzet. A napilap ugyanis leközölte – a Reform 1989. április 21-i számára hivatkozva – azt a kordokumentumot, melyben az ifjú Gyurcsány KISZ-vezéri minőségében kiállt az Észak-Koreában (!) megrendezendő Világifjúsági Találkozón (VIT) való részvétel mellett. És ezen a pontos rögtön szögezzük is le, hogy a Fidesz ellene foglalt állást.
Gyurcsányt különösebben az sem hatotta meg, hogy a phenjani kiruccanásra negyvenmillió forint volt az előirányzott összeg. Ez mai árfolyamon mérve olyan 800 millió forintnak felel meg. Na, de hát ki az érzéketlen szívű, nyugatos demokrata, akinek ne ért volna meg ennyit az Észak-Koreához való dörgölőzés lehetősége? Nos, Gyurcsánynak mindenképpen, jóllehet, azt is hozzátette, hogy
„vannak azonban olyan befektetések, amelyeknek nem mérhető a közvetlen hozadéka.”
Később aztán a demokratává átvedlett Gyurcsánynak azt is sikerült miniszterelnökként bizonyítania, hogy gyakorlatilag egyetlen befektetésének sincs közvetlen hozadéka. Már ha a folyamatos megszorításokat, az elszálló államadósságot és a romló gazdasági mutatókat nem számítjuk ide.
A világért sem állítanánk, hogy a Koreai Népi Demokratikus Köztársaság (KNDK) most is fontos igazodási pont volna Gyurcsány számára. Ugyanakkor érdemes felfigyelni, hogy a betűvesztés fontos állomása lehet a kommunistából demokratává válás útján. Legalábbis erre enged következtetni, hogy az MSZMP-ből a rendszerváltoztatás pillanatában MSZP lett. Míg ha a KNDK elejéről lekoptatjuk az első két betűt, akkor annyi marad nekünk, hogy DK. Pont, mint a Gyurcsány-párt monogramja. Véletlen? Aligha.
Forrás: Drót-info – (A kép forrása: Illyés Tibor)