Fekete-Győr szerint jó döntés volt a magyarok ellen kampányolni
A Momentum Mozgalom elnöke és leendő (?) miniszterelnök-jelöltje ezúttal az InfoRádióban védte meg pártja magyarellenes politikáját. Arra a kérdésre, hogy jó döntés volt-e a romániai és a szlovákiai választásokon a magyar jelöltek liberális riválisait támogatni, úgy válaszolt, hogy „igen, én ezt jó döntésnek tartom”. Mindez azon túl, hogy felveti a nemzetárulás alapos vádját, pragmatikus szempontból sem hozott hasznot az SZDSZ szellemi örökségét ápoló Momentumnak, hiszen a párt által eddig támogatott politikai erők Romániában és Szlovákiában is rendre leszerepeltek (nem mintha ez olyan nagy baj lenne).
Ismét bizonyítást nyert az a tény, hogy a Momentum a liberális identitást sokkal előrébb valónak tartja a hazafiságnál és a magyarságtudatnál. Blogunkban már többször is foglalkoztunk a témával (ITT, ITT és ITT) és Fekete-Győr András pártelnök a minap ismét a tudtunkra adta, hogy – a Gyurcsány Ferenc és az MSZP megítélésében bekövetkezett 180 fokos fordulattal ellentétben – ebben nem kíván változni: azaz továbbra is vadliberális és magyarellenes politikára számíthatunk Momentumtól! Fekete-Győr András ezúttal az InfoRádióban ragadtatta el magát, és arra kérdésre, hogy jó döntés volt-e a romániai és a szlovákiai választásokon a magyar jelöltek liberális riválisait támogatni, úgy fogalmazott, hogy „igen, én ezt jó döntésnek tartom”.
Mindez azon túl, hogy felveti a nemzetárulás alapos vádját, pragmatikus szempontból sem hozott hasznot az SZDSZ szellemi örökségét ápoló Momentumnak, hiszen a párt által eddig támogatott politikai erők Romániában és Szlovákiában is rendre leszerepeltek (nem mintha ez olyan nagy baj lenne):
• A 2019. november 10-én megrendezett romániai elnökválasztáson a Momentum támogatását élvező liberális USR-PLUS jelöltje, Dan Barna mindössze 15,02 százalékot szerzett. A politikus ezzel csak a harmadik helyet szerezte meg, így nem jutott be a második fordulóba.
• A 2020. szeptember 27-én megtartott romániai önkormányzati választásokon Fekete-Győr András Momentum-elnök személyesen kampányolt Erdélyben, ahol „kedves erdélyi magyar polgártársaim” felütéssel kérte az erdélyi magyarokat arra, hogy az RMDSZ-jelöltjeivel szemben az USR-PLUS politikusait támogassák. Nem jött be, az RMDSZ történelmi győzelmet aratott Erdélyben, hiszen a magyar párt 12 év után visszaszerezte Gyergyószentmiklóst és 8 év után Szászrégent, megtartotta Szatmárnémetit és 20 év után újra magyar polgármestere lett Marosvásárhelynek.
• A 2020. december 6-án megrendezett romániai parlamenti választáson szintén az USR-PLUS-t támogatta a Momentum. A liberális pártszövetség 15,4 százalékot ért el, mellyel a harmadik helyen végzett. Bár a helyezés nem volt meglepetés, a százalékos arányt tekintve a liberálisok szempontjából negatív forgatókönyv valósult meg: a PMP például december 1-jén 21 százalékot is mért az USR-PLUS-nak.
• A 2020. február 29-én megtartott szlovákiai parlamenti választáson a Momentum szintén nem a magyarok pártját (MKP) támogatta, hanem a liberális Progresszív Szlovákia-SPOLU mellett állt ki. A pártszövetség végül nem került be a szlovák törtvényhozásba, hiszen 6,96 százalékos eredményt elérve éppen hogy csak nem tudta átugrani a közösen induló párok számára megállapított 7 százalékos bejutási küszöböt.
Jövő tavasszal Magyarországon is parlamenti választást tartanak, és a fenitek alapján talán okkal bízhatunk abban, hogy a Momentum Mozgalom megtartja jó szokását, és ismét rossz lóra tett a Gyurcsány-listához történő csatlakozással.
Forrás: Drót.info – (A kép forrása: PestiSrácok.hu)
Follow @jobboldalihirek