Balos komédia: Gyurcsányék hol sokallják, hol keveslik a lélegeztetőgépeket
Miután a baloldal hónapokig mást sem zengett, mint hogy túl sok lélegeztetőgépünk van, az ATV stúdiójába megérkezett Arató Gergely, hogy bejelentse: mégis inkább túl kevés lélegeztetőgépünk van.
Nyelvészeti tanszékek tucatjai fogtak hozzá annak a kommunikációs kódrendszernek a megfejtéséhez, melyet a hazai baloldal gyárt a járványhelyzet kezdete óta. A szemantikai feladványok sorát Kunhalmi Ágnes nyitotta meg, aki kijelentette, hogy a baloldal mikor nyitást szorgalmaz, akkor valójában zárni szeretne. Majd ugyanerre a nyelvi-logikai sémára rezonált a gyurcsányista háziorvos, Komáromi doktor is, aki megállapította: a tömeges oltópontokra vonatkozó balos követelés ténylegesen azt jelenti, hogy mégiscsak inkább a háziorvosok adják be a vakcinákat. A kutatásban mostanáig a brit tudósok mutatták fel a legígéretesebb eredményeket, ámde egyelőre még nekik sem sikerült nyugvópontra jutniuk, hogy a notórius hazudozás vagy a teljes átgondolatlanság jelenségével állnak-e szemben.
Már akkor sejteni lehetett, hogy a lélegeztetőgépek száma is belevész a baloldal nyelvi rejtelmeinek Bermuda-háromszögébe, amikor 2020 októberében a haladó sajtó rákötötte magát a témára. Elsőként a 444.hu névre hallgató Soros-blog tudatta a nagyérdeművel, hogy lélegeztetőgépből bizony olyan sok van, hogy nemcsak Dunát lehetne rekeszteni azokkal, de mellé felépíthetnénk még a bős-nagymarosi vízlépcsőt is a felesleges lélegeztetőgépeinkből – háromszor.
„Ha valamire jelenleg nincs szükség Magyarországon, az lélegeztetőgép (sic!), mivel ebből döntően a Külügy 300 milliárdos túlvásárlásának köszönhetően 20 ezer darab van Magyarországon.”
Egy-két héttel később a 24.hu már cikkcímben harsogta világgá, hogy:
„Túl sok a lélegeztetőgép, túladnának a feleslegen”.
Majd a Gyurcsány-párt habilitált kvízprofesszora, Vágó István mondta ki a tudományos végítéletet:
„Igazuk van a kormánypropagandistáknak: a lélegeztetőgépekről valóban először azt mondta az ellenzék, hogy túl kevés, majd, hogy túl sok. Tegyük hozzá: akkor mondta, hogy túl kevés, amikor kevés volt (éveken át), és akkor, hogy túl sok, amikor már túl sok (16.000+ – és mennyiért!).”
Mielőtt azonban elhinnénk, hogy túl sok lélegeztetőgépünk van, gondoljunk csak a Kunhalmi-sejtés örök tanulságára, miszerint ha állít valamit a baloldal, akkor valójában annak az ellenkezőjére gondol. Amennyiben tehát azt harsogják, hogy túl sok lélegeztetőgépünk van, úgy az igazság az, hogy nagyon is kevés. Az elmélet bizonyítására végül a gyurcsányista Arató Gergely jelentkezett, aki az ATV-ben kinyilatkoztatta:
„És azokról a dolgokról nem szeret [a kormány] beszélni, például […] a lélegeztetőgépek számáról, amelyikben Magyarország nemzetközi összehasonlításban is rosszul áll.”
Röviden összefoglalnánk tehát mindazt, amit a lélegeztetőgépek számáról a baloldal tolmácsolásában megtudhattunk: először túl kevés volt belőlük, majd túl sok, ámde végül mégis inkább túl kevés. Nos, brit tudós legyen a talpán, aki publikációjában megcáfolhatatlanul bizonyítani tudja, hogy itt voltaképpen notórius hazudozással vagy a totális értelmetlenséggel állunk szemközt. De bárhogy is legyen, a baloldalunk ebből csakis vesztesként jöhet ki.
Forrás: Drót.info