Befellegzett a balliberális halálkampánynak
A koronavírushoz köthető halálesetek száma megközelíti a hétmilliót, ami több mint a kétszerese a regisztrált összesítésben kimutatott 3,25 millió halálesetnek – ezt állapította meg a Washingtoni Egyetem tanulmánya. És a többi között azt is, hogy Magyarországon viszonylag kicsi az eltérés a halálesetek regisztrált és becsült száma között.
A magyar helyzetkép
Egy most publikált tanulmány szerzői szerint a mortalitási ráta hivatalos és becsült adatai között a legkisebb az eltérés Magyarországon, ahol a szorzó csupán 1,3. Ez azt jelenti, hogy a Washingtoni Egyetem tanulmánya szerint 34 százalékkal nagyobb az elhalálozási arány a hivatalosnál.
Ezzel a becsléssel Magyarország a dobogós helyezésről lecsúszott a 16. pozícióra. A hivatalos adatok sok más országnál jobban tükrözik a valóságot.
A Washingtoni Egyetem táblázatában a 100 ezer lakosra kivetített regisztrált és valós elhalálozási rátát hasonlították össze az első húsz ország esetében.
Hol haltak meg a legtöbben a járvány következtében?
A tanulmány alapján az Egyesült Államokban eddig már több mint 900 ezren haltak meg a járvány következtében, ami 57 százalékkal magasabb a hivatalos adatoknál. A Washingtoni Egyetem Egészségügyi Mérési és Értékelési Intézetének kutatói 2020 márciusától 2021. május 3-ig vizsgálták a túlhalálozást.
Az eredményt úgy kapták, hogy az elhalálozási adatokat összevetették egy átlagos, nem járványhoz köthető év statisztikai mutatóival, majd a számokat kiigazították egy sor egyéb, a világjárványhoz kapcsolható tényezővel.
A végeredmény csak a közvetlenül a SARS–CoV-2 vírus által okozott haláleseteket veszi számításba.
A kutatók szerint végletesen alulbecsülték az áldozatok számát többek között Indiában, Mexikóban és Oroszországban, ahol a hivatalos halálozási adatokhoz képest országonként 400 ezerrel többen haltak meg. Néhány országban – köztük Japánban, Egyiptomban és több közép-ázsiai országban – a tanulmány szerint a halálesetek valós száma több mint tízszerese a bejelentett adatoknak.
„Az elemzés azt mutatja, hogy a világjárvány során milyen nagy kihívást jelent a Covid-halálesetek pontos nyomon követése. A Covid teljes halálozási arányával rávilágítunk arra, hogy a koronavírus hatása mennyivel nagyobb volt és lesz a jövőben is” – mondta dr. Christopher Murray, a kutatóintézet vezetője.
A túlhalálozást különböző hivatalos források, továbbá különböző helyszíneken készült tudományos tanulmányok alapján számították ki.
A teljes cikket és még több adatot IDE KATTINTVA talál.
Forrás: magyarnemzet.hu