A Borkai-botrányon teli szájjal röhögő ellenzéki média most azonnal áldozati pózba vágja magát
Kínosan személyes vallomások a független újságírók részéről.
Hosszú volt a hétvége meg a vasárnap, vagy talán túl sokat törődtem a családdal: de hétfőn az a hír fogadott, hogy óriási lehallgatási botrány van alakulóban itthon.
Mi van? Ránézek rutinosan a 444.hu-ra: hát a címlap úgy 80%-a csakis a Pegasus-ügyről tudósít és dolgoz fel, mi több: szinte kész ítéletként tálalja, hogy a kormány ellenzéki újságírókat és politikusokat, közéleti személyeket hallgatott le egy izraeli kémszoftverrel.
Hogy van új izgalom végre, legalább az jó hír a külső szemlélőnek, „a jó focinak szurkolónak”: de olyan, ami tény vagy beismerés lenne bárki részéről, olyanról még nem nagyon tudunk. Valakik állítólag megfigyeltek valakiket valamikor.
Ami mindenképpen sokat sejtet, az megint az összehangoltnak tűnő média- ill. közösségi visszhang: illetve a korábban ritkán tapasztalt, érzelgős médiareakciók.
Hogy Orbánt és családját, Mészárost, Pintért vagy Matolcsyt örökké támadják, azt már megszokhattuk. De például Magyarország „legLiam Gallagher”-ebb médiamunkása, Panyi Szabolcs talán sosem tárulkozott ki ennyire a nyilvánosság előtt, mint most, az állítólagos lehallgatási botrány vasárnapi kirobbanása után: zavarba ejtően személyes húrokat penget telexes cikkében, a Direkt36 másik érintett újságírójával, Szabó Andrással közösen.
Már-már jakab péteri utánérzésünk van, mintha a saját származása mögé próbálna bújni… na, mindegy is.
Visszatérve a Pegasusra: nos, már megint véletlenül pont a németek. Obermayer és Obermaier: ha olvastam volna Rejtő-regényeket, valószínűleg Rejtő-regények jutnának eszembe, ehelyett inkább a Picasso kalandjai ugrott be, ahol minden német katonát Schultznak hívtak. De folytatódik a belterjes ön- és kollégaimádat:
Ez valami szívatás, vagy ennyire műveletlen vagyok (valószínűleg az utóbbi)? Ki az az Adam Driver meg a Pattinson? Igaza van Panyiéknak: tényleg olyan ez, mint egy kémsztori – valaki talán valóban megírta, és nem véletlen a hollywoodi párhuzam se.
Nem tudom, emlékszik-e itt bárki a Borkai-botrányra 2019-ből. Senki? Ja, jó.
Ellenzéki oldalon hány tiltakozást, felszólalást, fanyalgást olvashattunk akkor, az önkormányzati választások előtt, hogy esetleg nem így kéne választást nyerni? Hogy vajon volt-e titkosszolgálati szál a buli és az emberek megszervezésében, a felvétel rögzítésében, majd módszeres, profi közzétételében? És ha volt, kik voltak azok? Én nem emlékszem ilyenre, de biztos rengetegen írtak róla, csak nem hallottuk a nagy zajban. Volt a média részéről minden: kárörvendés, tárgyilagosnak álcázott villámgyors csepegtetés, korrupciós vádak, lebegtetés… aztán a semmi, és persze a választási eredmények.
8/ In the last municipal elections in 2014, Fidesz won 20 out of 23 towns with county’s rights (more important cities).
Hirdetés The opposition is expected to be more competitive this time due to their ability to agree on a single candidate almost everywhere. Still, this won’t be enough.
— Szabolcs Panyi (@panyiszabolcs) October 13, 2019
- Kik hallgatóztak?
- Kinek a megbízásából?
- Miért pont akkor?
- Mit használtak fel?
- Miért pont most derült ki?
- Miért megint a németek és a franciák?
Ne feledjük: aki valóban orosz kémeket engedett (hozott) be az NBH-ba, az maga Gyurcsány Ferenc volt.
De hogy mennyire távol áll ezektől a fiataloktól a konspiráció, idézzünk még ide pár gondolatot, hogy a kérdéses időszakban Szabó András merre járt külföldön:
Panyi pedig többek között megfordult a Transparency Internationalnél, Amerikában az Arizonai Állami Egyetemen hallgatott oknyomozói újságírást, számtalan belsős díjra jelölték – az Origó információi szerint pedig egyenesen USA-beli titkosszolgálatok mondják neki tollba a cikkeket. Persze ezt mi nem gondoljuk így, de jól hangzik.
Véleményem:
A magyar kormány nem csinált semmit. Az egész megint a németek fondorlatos manővere, akárcsak a Borkai-botránynál: erre pedig most is örömmel, koordináltan csap le helytartó médiájuk. Az állítólagosan megfigyelt személyek között bizony jó sokan vannak, akik akár hazaárulás-közeli munkásságot tudhatnak maguk mögött – így nem csoda a szokásosnál erősebb reakció.
Pedig a kémek nem is lehettek mások, mint egészen biztosan orosz hackerek.
Forrás: Kontra
Follow @jobboldalihirek