Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekItton

Tíz nappal a pályázat benyújtása előtt létesítették a nyertes váci telephelyet Csehék

Hirdetés

A Pannónia Nyomda Kft. a budapesti olimpiához kapcsolódó pályázat beadása előtt 10 nappal jegyezte be telephelyét Vácon.

„Téved, aki a Demokrata tegnapi cikke után azt gondolta, hogy nem tartogat több érdekes részletet a Cseh Katalin körül kibontakozó botrány” – olvasható a Magyar Nemzet keddi cikkében. A portál újabb részleteket tárt fel a Momentum európai parlamenti képviselője körül kialakult ki botrányban.

A Magyar Nemzet újabb érdekes összefüggésre bukkant – pályázat megnyílása után jegyzett be kedvezményezett fióktelepet a cég

Hirdetés

Cseh Katalinék nem mindennapi körülmények között szerezték meg azt a nagyjából hetvenmillió forintos támogatást, amelyhez a megbuktatott hazai olimpiára is hivatkozva jutottak hozzá – írja a Magyar Nemzet. A napilap cikkében beszámol arról, hogy a Cseh Katalin által vezetett Pannónia Nyomda Kft. tíz nappal azelőtt jegyeztetett be új telephelyet Vácon, hogy benyújtották azt a pályázatot, amelyen végül 68 millió forint EU-támogatást nyertek.

Az EU-s forrásokból finanszírozott Széchenyi 2014–2020 program Versenyképes Közép-Magyarország operatív programjának említett pályázatára 2016. június 13-ától lehetett beadni az igényeket. A Pannónia Nyomda Kft. több éven át kizárólag egy Budapest XIII. kerület Frangepán utcai címre bejegyzett székhellyel rendelkezett. A helyzet éppen 2016 közepén változott meg, június 27-én, vagyis a pályázat megnyílása után nem sokkal egy váci fióktelepet jegyeztek be. Pályázatát pedig a cég 2016. július 8-án már be is nyújtotta.

Mindez abban az esetben lényeges, ha a cég regionális beruházási támogatásra pályázott. Ez esetben ugyanis a kiírás szerint budapesti székhellyel rendelkező cég nem kaphat támogatást projektjéhez, a váci telephellyel rendelkező cégek projektjeit viszont akár 55 százalékban is támogathatták.

Hirdetés

Cseh Katalinék cége a pályázati projekt összköltségének 50,9 százalékát kapta támogatásként. Ezzel összesen 68,1 millió forintot nyertek el.

Cseh Katalinék a pályázati dokumentumban az alábbi szöveggel indokolták azt, hogy a pályázatot a váci telephelyről nyújtották be: „Vác, a Dunakanyar déli kapujaként ismert település. A város közigazgatási központ, fejlett iparral rendelkezik. A választás indoklása. Vác egy folyamatosan fejlődő járásközponti település. A 33 475 főt számláló város a 2014-20-as uniós forrásokból jelentős összeget tervez iparterületek kialakítására, a városias jelleg erősítésére, a munkába állást elősegítő intézkedésekre, a várost elkerülő, az ipari területeket a főutakhoz kapcsoló utak építésére fordítani. A város által megfogalmazott fejlesztési célok segítik projektünk megvalósítását. A térség elérhetősége tovább fejlődik az M2-es főút 2×2 sávossá fejlesztése révén. A város és vonzáskörzete megfelelő humánerőforrást biztosít. A tervezett projekthelyszín kiválóan megközelíthető, infrastrukturális ellátottsága kedvező. A bérleményről. A város déli ipari területén, közvetlen közelében a 2 sz. főútnak található az Nova-Inn Korlátolt Felelősségű Társaság 1619,23 alapterületű összközműves ingatlana. Az épület 3 szintes, irodákkal, a földszinten 1482 nm csarnokterülettel. Az utcáról az épületbe akadálymenetesen jutunk és az épületen belül történő anyagmozgatásnak több oldalról megoldott. Az épület első emeletén, mintegy 200 nm-es alapterületen a megvalósításához szükséges infrastruktúra áll rendelekzésre (Recepció, tárgyaló, kutatói szoba, raktár, műhely, labor). Az ingatlan klimatizált. A projekt számára fontos elektromos hálózati teljesítmény jelenleg is adott.”

A váci fióktelep.<br>Fotó: Kurucz Árpád/Magyar Nemzet

Hirdetés
A váci fióktelep.
Fotó: Kurucz Árpád/Magyar Nemzet

A Pannónia Nyomda Kft. 2018 májusában újabb fióktelepet létesített a Nógrád megyei Szirákon is. A cég ezzel a telephellyel vett részt a szintén uniós pénzt jelentő Gazdaságfejlesztési és innovációs operatív program egyik pályázatán, és idővel nyert is, 217,6 millió forint vissza nem térítendő támogatást. A dotáció – a döntés értelmében – 45 százalékát fedezte a megvalósítani kívánt fejlesztésnek.

Habár a kondíciók többször is módosultak, a pályázati kiírásokban rendre szerepelt (lásd: lenti ábra), hogy nem támogatható olyan regionális beruházás, amely Közép-Magyarországon, vagyis például a fővárosban valósul meg. Az új telephely bejegyzése eszerint mindenképp előnyös egy budapesti cégnek, amennyiben egy ilyen pályázaton regionális beruházási támogatást szeretne elnyerni, hiszen amennyiben innen pályázik, attól függően, hogy kis- vagy középvállalkozás, ezzel akár 45-55 százaléknyi támogatásra is jogosult lehet.

Fotó: Magyar Nemzet

Hirdetés
Forrás: Mandiner – Fotó: Magyar Nemzet

Hirdetés