Dobrev ezúttal a minimálbérről hazudott
Gyurcsányné nem a 7 százalékos gazdasági növekedéssel, hanem egy még el sem fogadott uniós jogszabállyal magyarázná a 200 ezer forintos magyar minimálbért.
A tudomány különös, kiismerhetetlen és zsákutcás leágazása a haladó logika. Látszólag ugyan a valóságról tesz állításokat, ámde ezen elfoglaltsága közben meg teljes mértékben ellentmond a józan ész legelemibb szabályainak is. A haladó logikától tudhatjuk például, hogy 2002 után a szocialista kormányzás azért tette tönkre az országot, mert ellenzékből a Fidesz is megszavazta mondjuk a pedagógusok béremelését. Ami első, második és sokadik hallásra is legalább akkora marhaságnak tűnik, mint az, ha a rendőr egy közúti szondáztatás után nem az ittasan vezető sofőr, hanem az anyósülésen utazó jogosítványát venné el.
Mi, konzervatívok már csak olyan földhözragadtak vagyunk, hogy azt gondoljuk: az ország sorsának alakulásáért mindig a kormány viseli a végső felelősséget. A baloldal haladó logikája azonban laza szállal sem kötődik az egyszerű igazságok realitásához, így könnyedén állíthatja, hogy a világban történő összes rosszért kizárólag és egy személyben Orbán Viktor a felelős. Mindenről ő tehet. Ámde amennyiben Magyarországon valami jó történik, úgy a miniszterelnöki teljhatalom hirtelen elillan, mint Karácsony nyelvvizsgája, és kiderül, hogy a jó megtörténéshez Orbánnak természetesen semmi köze.
2021-ben várhatóan 7 százalékos lesz a magyar gazdaság növekedése. A kormány pedig 200 ezer forintra kívánja emelni a minimálbért. A mi, egyszerűen működő konzervatív agyunk összeköti a kettőt, és megfejtésként felkínálja, hogy a gazdasági bővülés nagyobb pénzügyi mozgásteret biztosít, amiből aztán jóléti kiadásokat lehet fizetni. Csakhogy megérkezik a haladó logika Dobrev Klára képében, és bejelenti, hogy egy még el sem fogadott uniós jogszabály miatt emelkedik a magyar minimálbér.
„Aztán láss csodát, elérkezett az a pillanat, amikor ő [Orbán Viktor] is látja, hogy de bizony lesz, lesz róla [az európai minimálbérről] jogszabály az Európai Parlamentben, és ő inkább előre menekül.”
Ennyi erővel Dobrev mondjuk a cserregő nádiposztáta röppályájának megváltozásával is magyarázhatta volna a minimálbér 200 ezer forintra történő emelését. Merthogy annak is legalább annyi köze van a bérnövekedéshez, mint egy még el sem fogadott uniós jogszabálynak. Egyrészt. Másrészt pedig ha egy kicsit mélyebbre ásunk a kérdéskörben, akkor azt láthatjuk, hogy Dobrev már 2020 őszén – azaz egy évvel ezelőtt is! – azzal kampányolt, hogy hamarosan érkezik a kötelezően bevezetendő európai minimálbér. (Szóval már akkor is csak néhányat kellett aludni ahhoz, hogy megjöjjön a kis Jézuska, meg egy év elteltével is ott tart Gyurcsányné, hogy már csak néhányat kell aludnunk, és megjön hozzánk is a kis Jézuska.) Tavaly ráadásul az Európai Bizottság villámgyorsan meg is cáfolta Dobrevet, kijelentve, hogy nincs napirenden az európai minimálbér bevezetésének terve, valamint Brüsszelnek „esze ágában sincs beleszólni a tagállamok legkisebb keresetekkel kapcsolatos politikájába”.
De ne legyünk elítélőek Dobrev magatartásával szemben, hiszen nyilván furcsa lehet neki, hogy egy kormány önerőből, az ország eladósítása nélkül képes javítani az életszínvonalon. Ő még ilyet nem látott. Gyurcsány mellett ugyanis leginkább az volt a tapasztalata, hogy megszorítás jött megszorításra, bért fagyasztottak be és 13. havi nyugdíjat vettek el, cserébe pedig államcsődig vezették az országot. És mi ezért nem engednénk ismét kormányhoz ülni a Gyurcsány-házaspárt, miközben annak a lehetőségét jobb, ha fel sem vetjük, mi történne a Feri jogsijával egy esetleges szondáztatás után.
Drót.info nyomán
Follow @jobboldalihirek