Eladták sz..xrabszolgának a lányt, az apa kegyetlen bosszút állt az elkövetőn
Eladták sz..xrabszolgának a lányt, az apa revansot vett az elkövetőn. Milyen választási lehetőségei vannak ilyen esetekben a szülőknek? Meddig terjeszkedhet az igazságérzetük úgy, hogy a bíróság várhatóan enyhe ítéletet hoz?
Sokak igazságérzetét sértette egy Washington államban történt bűncselekmény, ami nem mellesleg fontos morális kérdéseket is felvet.
Egy 19 éves srác eladta sz..xrabszolgának a barátnőjét 1000 dollárért, megközelítőleg 300 ezer forintért. A lányt végül az apja kiszabadított ki a fogságból, azonban bántalmazások örökre megváltoztatták az életét. Az apa végül maga vette kezébe az ügyet és megölte a srácot. Az apa most rendőri őrizet alatt van, az óvadék összegét 1 millió dollárban állapította meg a bíróság.
A hír megrendítően szomorú, nem csak a szerencsétlenül járt lány miatt, hanem a számok miatt is.
A lány feketepiaci ára 1000 dollár, az apa államilag megállapított hivatalos értéke 1 millió dollár. Az apa mércéje szerint az emberkereskedelem bűnéért járó csereérték a halál, az állami törvények ezzel szemben legfeljebb néhány évnyi börtönt szabnak ki az ilyen jellegű adás-vételek büntetéseként.
Az állam vagy az egyszerű polgár mértéke áll közelebb az igazsághoz?
Elgondolkodtató az is, hogy egy apának milyen választási lehetőségei vannak a gyermekét ért bántalmazás esetén. Tudva azt, hogy a srác, amennyiben bíróság elé állt volna, néhány év börtön után egy másik államban tiszta lappal kezdhetett volna. Mintha semmit nem követett volna el. Közben a lánya egy életen át viseli a történtek testi-lelki nyomait.
Mi lehet az oka annak, hogy a nyugati világban (beleértve Magyarországot is) bizonyos típusú bűncselekményeknek viszonylag alacsony a büntetési tétele?
Aki egy nőt (egy embert) elad, mint egy tárgyat, azt miért nem lehet örökre börtönbe zárni? Meg fog változni? Visszaengedhető a társadalomba úgy, hogy a környezete semmit nem fog tudni arról, hogy mit követett el?
Az egyes bűncselekményeket az átlagemberek és a bíróságok teljesen másképp értékelik. Az lenne a demokratikus, ha a bíróságok ítélkezési gyakorlata a társadalom igazságérzetét sokkal jobban kifejezné.
Forrás: Kontra