Rendkívüli! Kidobták az MSZP-ből Bangónét
Az MSZP Országos Elnöksége 2022. január 23-i rendkívüli ülésén megállapította, hogy Bangóné Borbély Ildikó az iskolai végzettségével kapcsolatban megtévesztette a közvéleményt és a Magyar Szocialista Párt közösségét, így politikai útjaik elválnak egymástól – közölte a párt. Mint írták, a szocialisták közössége következetesen elítéli azokat a cselekedeteket, amikor valaki a követelmények megkerülésével, azok nem teljesítése mellett próbál diplomához jutni vagy nemlétező végzettséggel él vissza. Azt is írták:
Bangóné Borbély Ildikó a mai naptól nem tagja az MSZP-nek, a Magyar Szocialista Párt választáson nem indítja, és felszólítja parlamenti mandátuma visszaadására. A szocialista párt ezzel lezártnak tekinti az ügyet, tették hozzá.
Nyilvános önéletrajza szerint az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó 2013-ban közgazdászként végzett a Budapesti Gazdasági Főiskolán (BGF). A Mandiner közérdekű adatigénylést küldött a főiskola jogutódjának, a Budapesti Gazdasági Egyetemnek, és arra voltak kíváncsiak, hogy a szocialista parlamenti képviselő járt-e a BGF-re, ha igen, mennyi ideig, milyen vizsgákat tett le, és kapott-e diplomát.
„Tanulmányi rendszerünk archívumában az Ön által kérdezett személyre vonatkozóan semmilyen adat nem található”– írta válaszában a felsőoktatási intézmény. Az Országgyűlés Hivatalát is megkereste a lap, és azt a választ kapták, hogy a hivatalnak nincs kompetenciája, hogy ellenőrizze a képviselők önéletrajzának tartalmát.
Az információval kapcsolatban Bangóné csütörtök óta nem válaszol a Mandiner kérdéseire. Szombat délután sms-ben kerestük a politikust, amint elérjük, frissítjük a cikket.
A képviselő 2014-ben és 2018-ban is listáról jutott be a parlamentbe. Hasonlóban bizakodhat most is, mert az előválasztáson kikapott ellenfelétől, így nem indul majd egyéni képviselőjelöltként az április 3-i választásokon.
A baloldal csak hazudni képes – Reagálás Bangóné Borbély Ildikó diplomabotrányára
A Fidesz – Magyar Polgári Szövetség közleményben reagált a történtekre. Ebben azt írták:
Nem ez az első eset, hogy egy baloldali politikusról kiderül, hazudott a képzettségét illetően. Hajnal Miklós azt állította, hogy közgazdász, miközben nincs is diplomája. Karácsony Gergely pedig azzal tévesztette meg az embereket, hogy van angol nyelvvizsgája. Most Bangóné Borbély Ildikó bukott le, kitudódott, ő is hazudott a diplomájáról. A baloldal már csak ilyen, nem lehet elhinni nekik semmit sem.
„Bangóné Borbély Ildikó a mai naptól nem tagja az MSZP-nek”
Mint arról a PestiSrácok korábban részletesen írt, nyilvános önéletrajza szerint az MSZP-s Bangóné Borbély Ildikó 2013-ban közgazdászként végzett a Budapesti Gazdasági Főiskolán (BGF). A Mandiner közérdekű adatigénylést küldött a főiskola jogutódjának, a Budapesti Gazdasági Egyetemnek, hogy megtudja, ez igaz-e. Persze nem csupán Bangóné, de Gyurcsány, Kunhalmi és Hajnal Miklós momentumos politikus is ordas kamuval próbálta elhitetetni a választókkal, hogy ők bizony nincsenek híján a tudásnak, mivel diplomával rendelkeznek. De Karácsony Gergely sem maradhat ki a felsorolásból…
„Tanulmányi rendszerünk archívumában az Ön által kérdezett személyre vonatkozóan semmilyen adat nem található” – ezt válaszolta a Mandinernek a felsőoktatási intézmény Bangóné Borbély Ildikó végzettségével kapcsolatos kérdésre. A Mandiner az Országgyűlés Hivatalát is megkereste, de tőlük azt a választ kapták, hogy a hivatal nem illetékes a képviselők önéletrajzi adatainak ellenőrzésében. „Bangóné csütörtök óta nem válaszol kérdéseinkre” – írja a Mandiner.
Gyurcsány 2012 óta nem találja a diplomáját
Persze a kommunista utódpárt tagjai között jócskán akad olyan, akinek megkérdőjelezhető az iskolai végzettsége. Hőn szeretett vezérük, Gyurcsány Ferenc például évek óta nem találja diplomamunkáját, csakúgy, ahogyan Kunhalmi Ágnesről sem bizonyosodott be az, hogy elvégezte volna az általa megnevezett egyetemet. Mint arról korábban részletesen beszámolt a sajtó, Gyurcsány Ferenc a PTE két jogelődjén, a Janus Pannonius Tudományegyetem tanárképző és közgazdasági karán szerzett diplomát 1984-ben, illetve 1990-ben. 2012 áprilisban derült azonban ki, hogy Gyurcsány egyik karon írt diplomamunkája sincs meg. A közgázon írt munkáját – a korábbi szabályoknak megfelelően öt év elteltével – leselejtezték, a tanárképzőn beadott szakdolgozata viszont eltűnt. Erről a szakdolgozatról az is kiderült, hogy témájában és címében (A Balaton-felvidék szőlészete és borászata) egyezik Gyurcsány korábbi sógorának, Rozs Szabolcsnak 1980-ban írt diplomamunkájával. Több újságíró és politikus ebből arra következtetett, hogy Gyurcsány az első felesége testvérének szakdolgozatát másolta.
Megint az a fránya helyesírás…
Többször kerültek kellemetlen helyzetbe az MSZP-s politikusok; emlékezetes, hogy dr. Tóth Bertalan tejhatalmat akart (teljhatalom helyett), de a helyesírással is kemény harcot vív a volt komcsipártos szocialista frakció, így például Bangóné Borbély Ildikó, aki helyesírási hibáktól hemzsegő levelet küldött a Miniszterelnökséget vezető miniszternek az érettségi hetében. Két nappal korábban Kunhalmi Ágnes Batsányi János helyett Józsefet mondott a parlamentben. Batsányi János magyar költő Kazinczy Ferenc kortársa volt, irodalmi folyóiratot is indítottak együtt.
A dokumentumot a Miniszterelnökség parlamenti államtitkára osztotta meg közösségi oldalán. Bangóné jellemzően vessző- és ragozási hibákat vét a dokumentumban, azonban az elütések és a nem odaillő kifejezések sem ritkák az irományban. De Kunhalmi Ágnest is érdemes megemlíteni. A hazai ellenzék mintha be lenne oltva a magyar nyelv helyesírási szabálya ellen – lassan tényleg nem tudunk másra gondolni, amikor az MSZP vezető politikusainak bejegyzéseit olvassuk. Az ajtónak csapódás koronázatlan királynője, Kunhalmi Ágnes egy posztban ugyanis arról értekezett, hogy a kormány „azomban” nem hozza le időben a rendeleteket. Semmiképpen nem akarnánk Kunhalmi Ágnesbe „folytani” a szót, de lássuk be, hogy azért nem ártana több időt szentelni a magyar nyelv helyesírásában való elmélyedésre. És bízunk abban, hogy utána már „autómatikusan” menni fog hibák nélkül is.
Állítólag hazudott iskolai végzettségéről Kunhalmi Ágnes, az MSZP „oktatáspolitikusa” is – mindezt szintén 2012-ben szellőztették meg a lapok. Mint kiderült, nemhogy nem pedagógus, de még csak nem is diplomás az MSZP jelöltje.
A Lőrinciblog azt írta:
Kunhalmi Ágnes 2002-ben érettségizett Budapesten, fél év lazulás után a Medgyessy kormány sietett a fiatal segítségére és a Földművelésügyi Minisztérium politikai államtitkárságán kezdett dolgozni. Gyurcsány Ferenc miniszterelnöksége idején az alig 20 éves lány már a Miniszterelnöki Kabinetirodán volt titkárságvezető. Innen már egyenes út vezetett a politikai pályára. 2006-tól a II. kerületi önkormányzatban volt képviselő. Innen életútja már rejtélyes, nem tudni, hogy az elmúlt 4 évben miből élt, mert önéletrajzában nem jelölt meg munkahelyet.
Az elhazudott diplomák
A Gyurcsány-féle Miniszterelnökségen eltöltött idővel párhuzamosan megkezdte tanulmányait kommunikáció szakon a Szegedi Tudományegyetemen. A tanulást 2009-ben befejezte és az MSZP hivatalos honlapján úgy jelölte meg tanulmányait, hogy ott egyetemi diplomát szerzett. A média szak mellett 2005-ben elkezdte az ELTE politológia szakát is, amelyről így nyilatkozott, szintén a hivatalos MSZP honlapon: „diplomavédés: 2011. január”. A Lőrinciblog szerzője azt írja:
Összehasonlítást készültem írni a kerületi jelöltek végzettségéről és szakmai tapasztalatáról. Kunhalmi egyik csoporttársa jelezte felém, hogy a képviselő jelöltnek nincs meg a diplomája – ezt a fentiek tekintetében furcsálltam és rákérdeztem a jelöltnél. Egy hét telt el a kérdés óta és válasz nem érkezett, de Kunhalmi Ágnes honlapja módosult! Már nem állítja magáról, hogy lenne diplomája, csupán azt, hogy járt az egyetemre. A jelek szerint záróvizsgát sem tett, nyelvvizsga híján pedig esélye sincs a diploma átvételére.
Az „oktatáspolitikus”, aki igencsak küzd a helyesírással
Kunhalmi Ágnes folyamatosan oktatáspolitikusként definiálja önmagát, miközben sem szakmai tapasztalata, sem pedagógiai ismeretei nincsenek. Érettségivel „kollégázza” azokat a tanítókat, tanárokat, óvodapedagógusokat, akik tisztességgel lediplomáztak és életüket az oktatásnak szentelték. Az MSZP jelöltje védekezhet azzal, hogy – miniszterelnöke szava járását idézzem – nem fejtette ki az igazság minden részletét, de az internet archívuma még sokáig őrzi hazugsága nyomát – vélekedett a blog szerzője.
Hajnal Miklós elismerte, hogy hazudott, nincs közgazdász végzettsége, ennek ellenére a BKK felügyelőbizottsági elnöke
Fekete-Győr András még a Momentum elnökeként nyilatkozta, hogy szerinte nem kell diploma ahhoz, hogy valaki közgazdásznak nevezhesse magát. Minderről azért beszélt, mert kiderült: nem rendelkezik Hajnal Miklós egyetemi végzettséggel, ennek ellenére felügyelőbizottsági elnök a BKK-nál, és ezért havi bruttó több mint félmillió tiszteletdíj jár neki a mi adónkból. Az előválasztásnak csúfolt komédia, a Gyurcsány-show alatt derült ki, hogy a baloldali Momentum Mozgalom egyik elnökségi tagja, Hajnal Miklós nem rendelkezik diplomával, noha ő korábban közgazdászként hivatkozott saját magára, aki ráadásul a híres Oxfordi Egyetemen tanult – írta a Mandiner. Hajnal Miklós önéletrajza alapján azonban az oxfordi tanulmányait félbeszakította, így nincs diplomája, újabb tanulmányokba pedig csak idén kezdett. A momentumos politikus később bocsánatot kért, amiért közgazdásznak állította magát. Pikáns, hogy Fekete-Győr párttársa végzettségével kapcsolatosan a Mandiner beszámolója alapján azt mondta:
engem nem feltétlenül egy diploma tesz akár jogásszá, vagy akár villamosmérnökké.
A bukott pártelnök szerint tehát ahhoz, hogy valaki közgazdásznak nevezhesse magát, nem kell diploma. Arra a kérdésre, hogy Hajnal dolgozott-e közgazdászként diploma nélkül, Fekete-Győr azt válaszolta, hogy tudomása szerint Hajnal dolgozott a Google-nél, illetve hogy volt saját vállalkozása is. Érdekesség, hogy a nyilvános önéletrajza alapján Hajnal Miklós csupán négy hónapot töltött a Google brüsszeli kirendeltségénél, „szakmai gyakorlaton”, saját vállalkozás pedig nem szerepel a Hegyvidéken országgyűlési képviselőjelöltként induló politikus önéletrajzában.
És itt csak halkan jegyeznénk meg, hogy a Karácsony Gergely szellemi teljesítményét igazoló dokumentumok közül újabbról derült ki, hogy elérhetetlen. Legutóbb a főpolgármester azt közölte, nem tudja, hol van az érettségi bizonyítványa, most pedig a máshol már nem elérhető szakdolgozatáról állítja, hogy keresnie kellene – írta a Magyar Nemzet 2021 májusában. Azóta már azt is tudjuk, hogy hiperpasszív nyelvtudással rendelkezik. A lap korábban kiderítette:
Az Eötvös Loránd Tudományegyetem (ELTE) adatvédelmi tisztviselője szerint a baloldali városvezető szakdolgozata nem szerepel az egyetem könyvtárának elektronikus adatbázisában, és az eredeti példány sem található a gyűjtőköri állományban. Mint ismert, a politikus az ELTE Szociológiai és Szociálpolitikai Intézetében 2000-ben szerzett szociológusi egyetemi diplomát. Az egyetem válaszából kiderült, hogy 2017 óta minden szakdolgozatot digitalizálnak az intézményben, a korábbi szabályozás alapján pedig csak tíz évig őrzik a diplomamunkák papíralapú verzióját.
A Magyar Nemzet megkereste az ügyben a főpolgármester sajtóosztályát is. A főváros sajtósai viszont kissé cinikusan azt közölték: „majd ha lesz éppen ráérő ideje főpolgármester úrnak, akkor megkeresi”. Az erről szóló írást itt olvashatják el.
Ha olvasóinknak is eszébe jut egy-egy érdekesebb „diplomás” politikus, írják meg kommentben! De arra is kíváncsiak vagyunk, mi a véleményük ehhez az arcátlan hazugsághoz és méltónak tartják-e őket arra, hogy továbbra is betöltsék tisztségüket.
MTI – PestiSrácok-összeállítás