Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekItthon

Tovább hazudik a diplomájáról Hajnal Miklós – videó

Hirdetés

Hiába bukott hasonló ügybe Bangóné, hiába kért ő maga is bocsánatot diplomabotránya miatt, mégis tovább hazudik Hajnal Miklós. A momentumos politikus LinkedIn-profilján továbbra is szerepel a nemlétező oxfordi fokozata. Mindeközben Hajnal még azzal sincs tisztában, hogy milyen státuszban van a jelöltsége: a  közösségi oldalán már azt hirdeti, hogy jogerősen nyilvántartásba vették, holott erről nincs szó.

Továbbra is egyetemi fokozattal rendelkezőnek tünteti fel magát Hajnal Miklós a LinkedIn-profilján, noha már korábban bevallotta, hogy annak ellenére nincs meg a diplomája, hogy közgazdászként hivatkozott magára a nyilvánosság előtt. A Momentum XII. kerületi jelöltje a világ legnagyobb üzleti közösségi hálóján úgy állítja be magát, mint aki az Oxfordi Egyetem alapképzésén szerzett szerzett diplomát (bachelor’s degree), sőt a profiljához használt borítókép is a patinás brit egyetem egyik kollégiumát ábrázolja.

Hirdetés

Hajnal Miklós még tavaly novemberben az Indexnek nyilatkozva elnézést kért, amiért valótlanul állította, az azóta eltelt hónapokban azonban nem törölte profiljáról a hamis információt. Ugyanakkor az ügy krónikájához tartozik, hogy profilja alapján nem túl aktív a Linkedinen Hajnal Miklós: a momentumos politikus üzenőfali tevékenysége alapján mintegy fél éve be sem lépett az üzleti közösségi hálóra.

Mint ismert, a magát szintén diplomásnak beállító szocialista Bangóné Borbély Ildikó nemrég belebukott a botrányba. Ennek kapcsán vetette föl múlt héten Hajdu Mária, az LMP XII. kerületi politikusa, hogy az ellenzéki összefogásnak nem lenne szabad kettős mércét alkalmaznia, és elindítania a hasonló vétséget elkövető Hajnalt a Hegyvidéken. A politikus kiállására reagálva az LMP felfüggesztette Hajdu Mária párttagságát, mire ő bejelentette, hogy függetlenként elindul a XII. kerületben.

Hajnal Miklóst Gulyás Gergely, a Hegyvidék jelenlegi parlamenti képviselője is kritizálta korábban a diplomabotránya miatt. A Miniszterelnökséget vezető miniszter a Facebookon úgy fogalmazott:

Hirdetés

Az ellenzék Hajnal Miklós (Momentum) személyében olyan baloldali politikust indít eddigi választókerületemben, aki korábban több alkalommal is azt állította magáról, hogy diplomás közgazdász, noha nincs felsőfokú végzettsége. A momentumos politikus be is ismerte, hogy nem végzett semmilyen egyetemet.

Gulyás Gergely ezután feltette a költői kérdést:

Szabad-e a Momentumnak, amit tilos az MSZP-nek? Maradhat-e képviselőjelölt Hajnal Miklós?

Hirdetés

Vannak bajok a szövegértéssel is

Hajnal Miklós egyébként a jelöltségének státuszával is meglehetősen furcsa kijelentéseket tett, a Mandiner szerint kedden közösségi oldalán osztotta meg követőivel, hogy jogerősen nyilvántartásba vették, mint a baloldali ellenzék jelöltjét, Budapest 3. számú egyéni választókerületében. Csakhogy a valasztas.hu hivatalos adatai szerint a Momentum elnökségi tagja cikkünk írásakor (Fürjes Balázshoz, a Fidesz-KDNP jelöltjéhez hasonlóan) még csak bejelentett státuszban van. A választási eljárásban a „bejelentett” jelölt, a „nyilvántartásba vett” jelölt és a „jogerősen nyilvántartásba vett” jelölt fogalmai eltérő jelentéssel bírnak. A Nemzeti Választási Iroda hivatalos honlapján található – utoljára a mai napon 9:00 órakor frissített – adatok tanúsága szerint Hajnal Miklós csupán bejelentett, vagyis nyilvántartásba egyelőre még nem vett jelöltnek minősül.

Hirdetés
A választási eljárásban a bejelentett jelölt, a nyilvántartásba vett jelölt és a jogerősen nyilvántartásba vett jelölt fogalmai eltérő jelentéssel bírnak. A jelöltet a választópolgárok aláírt ajánlóívek átadásával kell bejelenteni az illetékes országgyűlési egyéni választókerületi választási bizottságnál. Az ajánlóívek átadása pusztán azt eredményezi, hogy a jelölt ezáltal bejelentett, ám nyilvántartásba még nem vett jelöltnek fog minősülni. Ezt követően kerül sor az egyes ajánlások érvényességének tételes ellenőrzésére. Amennyiben a választási bizottság megállapítása szerint az ajánlóíveken szerepel a jelöltté váláshoz szükséges legalább 500 érvényes ajánlás, abban az esetben a bejelentett jelöltet határozatával nyilvántartásba veszi, ezt követően minősül a bejelentett jelölt egyben nyilvántartásba vett jelöltnek.

A választási bizottság nyilvántartásba vételt elrendelő határozata ellen a jogszabály biztosítja a fellebbezés lehetőségét, melyet legkésőbb a határozat meghozatalától számított harmadik napon kell benyújtani. Ez alapján a nyilvántartásba vett jelölt abban az esetben minősül jogerősen – azaz immár az erre hatáskörrel rendelkező szervek előtt nem támadhatóan – nyilvántartásba vett jelöltnek, amennyiben a nyilvántartásba vételről szóló határozottal szemben fellebbezés nem kerül benyújtásra. Fellebbezés esetén pedig a jelölt abban az esetben minősül jogerősen nyilvántartásba vett jelöltnek, amennyiben azt a másodfokon eljáró választási bizottság – bírósági felülvizsgálati kérelem esetén pedig a Kúria – kimondja. A Nemzeti Választási Iroda hivatalos honlapján található – utoljára a mai napon 9:00 órakor frissített – adatok tanúsága szerint Hajnal Miklós csupán bejelentett, vagyis nyilvántartásba egyelőre még nem vett jelöltnek minősül. Ennek oka, hogy az illetékes választási bizottság ezidáig nem döntött Hajnal Miklós ajánlásainak érvényességéről és a jelölti nyilvántartásba vételéről. Erre tekintettel a Hajnal Miklós Facebook-oldalán található képen szereplő szöveg („Jogerősen nyilvántartásba vettek”), valamint a képhez fűzött leírás tényszerűen nem igaz, valótlan tényállítást tartalmaz.

Forrás: Index, Mandiner, PS

Hirdetés

Hirdetés