Fekete-Győr András „ultimátuma”
Ez annyira jó!
Fegyőr ultimátumot adott Kocsis Máténak!
S ha nem teljesülnek követelései, nem vesznek részt az alakuló ülésen!
Én már most megijedtem…
Mi lesz velünk, ha ezek nem lesznek ott?
Esetleg nem fogják jelenlétükkel, viselkedésükkel, pofájukkal, szagukkal rombolni az alakuló ülés ünnepélyességét?
Igen, azt hiszem, ez fog történni.
Hát nem szörnyű?
A többi erről a szánalmas kis fityfaszról itt olvasható:
A momentumos politikus nyílt levelet írt a Fidesz frakcióvezetőjének, Kocsis Máténak.
„Tisztelt Kocsis Máté frakcióvezető! Április 3-án közel kétmillió magyar ember szavazott arra, hogy a nemzeti összefogás pártjai őket képviseljék a törvényhozásban” – kezdi üzenetét a momentumos politikus.
Fekete-Győr azt írta a Fidesz frakcióvezetőjének, hogy „Önök az elmúlt 12 évet azzal töltötték, hogy kiüresítsék a magyar parlamentarizmust.
Az Ön frakciójának köszönhető, hogy az ország ügyeiről szóló érdemi viták helyett mára nagyrészt Kövér László büntetéseiről és tehetetlen ellenzéki képviselők performanszairól szól az Országgyűlés munkája. Ahol számos, a nemzet jövőjét meghatározó nagy kérdés dőlt el, mára a miniszterelnök hatalmi céljainak egyszerű kiszolgálójává vált, amihez Ön és a frakciójához tartozó, semmilyen egyéni mozgástérrel nem rendelkező képviselők örömmel asszisztálnak”.
Ezután hozzátette: „A parlament munkájának kiüresítésén túl pedig a választások kiüresítése is az Önök felelőssége: a Fidesz-frakciónak köszönhető, hogy jó ideje nem beszélhetünk tiszta választásokról Magyarországon. Többek között az is Önöknek köszönhető, hogy a Médiatanács a demokratikus nyilvánosság működésének biztosítása helyett
„A Momentum megválasztott frakcióvezetőjeként az a határozott álláspontom, hogy az ellenzéknek nincs helye a parlamenti alakuló ülésen, nem szentesítheti szimbolikusan sem a választások tiszta és demokratikus voltát” – fogalmazott a baloldali politikus.
Az ellenzéki előválasztáson nagyot bukó momentumos politikus ezt követően
Elmondta, hogy a Momentum akkor vesz részt az alakuló ülésen és az érdemi parlamenti munkában, ha teljesülnek az alábbi feltételek:
- A mindenkori kormánypártok a mindenkori ellenzéki pártokkal egyetértésben változtathassák meg a választási törvényeket, illetve az önkormányzatok hatásköréről és választásáról szóló jogszabályokat;
- A közmédia élére a parlamenti pártok konszenzussal válasszanak vezetőket, így biztosítva a közmédia valóban független és pártatlan működését;
- Az országgyűlési képviselők kapják vissza az állami szervek ellenőrzéséhez szükséges jogosítványaikat;
- Kezdődjön meg egy a választások tisztaságát garantáló, valamint a választási kampány során elkölthető pénzekről szóló új jogszabály közös kidolgozása;
- Induljon valódi párbeszéd a kormány és a szakmai érdekképviseletek között, induljanak háromoldalú tárgyalások a sztrájkjogról (kormányoldal, ellenzék, reprezentatív szakszervezetek)
Forrás: Mandiner