Mit keresnek az amerikaiak Ukrajna felújítási tanácsában?
Ukrajna függetlenségét meg kell védeni – hangzik el naponta a szólam a nyugati világban. Az előzmények és napjaink történéseinek ismeretében viszont megalapozottnak látszik az a vélemény, hogy az ukrán állam valójában nem szuverén és legalább 2014 óta nem is volt az. Kétségtelen, hogy az oroszok részéről is történtek kísérletek a befolyásolására, arról viszont a nyugat mélyen hallgat, hogy az Egyesült Államok ennél sokkal messzebbre ment már eddig is, gyakorlatilag gyarmatként kezelik az ukrán államot.
Elég, ha csak a jéghegy csúcsát említjük, a jelenlegi amerikai elnök fia, Hunter Biden már 2014-ben egy ukrán gázipari cég igazgatósági tagja lett. Most egy nyilvánvaló, nem is titkolt újabb példa igazolja azt a véleményt, hogy az ukrán állam régóta nem független, az Egyesült Államoktól semmiképpen sem. Nemrég létrehozták a munkáját hamarosan megkezdő Nemzeti Tanács Ukrajna Újjáépítéséért nevű testületet, amely az uniós forrásokból, hitelekből, azaz a magyarok, a mi adóforintjainkból is tervezett újjáépítést fogja koordinálni.
A megdöbbentő és egyben leleplező részleteket a tanács tagjainak névsora tartalmazza, hiszen köztük van Michael McFaul volt oroszországi amerikai nagykövet, valamint Francis Fukuyama amerikai liberális közgazdász és filozófus, illetve a globalisták egyik régi kádere, a volt szlovák pénzügyminiszter, Ivan Mikloš. Utóbbiról érdemes tudni, hogy már Petro Porosenko, a majdani puccs után hatalomra került volt ukrán elnök tanácsadójaként is dolgozott, jelenleg Natalia Gavrilita moldovai miniszterelnök tanácsadója. A második Dzurinda-kormány (2002-2006) idején miniszterelnök-helyettesként és pénzügyminiszterként ő vezényelte le a szigorú megszorító intézkedéseket, és az úgynevezett átfogó strukturális reformprogramot. Mondhatni, tőről metszett globalista, aki bárhol, bármikor szisztematikusan végrehajtja központi utasításokat, most éppen Ukrajnában készül erre. Érdekes, hogy már 2014-ben tagja lett az Ukrán Nemzeti Reformtanács Nemzetközi Tanácsadó Testületének és a VoxUkraine platformnak. Talán az sem véletlen, hogy 2019 októberében a CEU-n, azaz Soros György egyetemén tartott előadást a posztkommunista országok gazdasági átalakulásáról és Ukrajna lemaradásának okairól.
Az ukrán újjáépítést tehát egy olyan nemzetközi testület készül irányítani, amelynek egyes tagjai személyükben is, mások politikai és egzisztenciális elkötelezettségük okán egyértelműen az amerikai globális érdekeket képviselik. Amikor az európai politikusok felemelik a szavukat Ukrajna függetlenségéért, azt javaslom nekik, hogy ne csak Putyinnak üzenjenek, legyen néhány keresetlen szavuk a Fehér Ház illetékeseihez is!
Forrás: Bekezdések
Follow @jobboldalihirek