Egyre több világszervezet áll elő a magántulajdon megszüntetésének ötletével
Megszüntetné a Világgazdasági Fórum (WEF) a magánszemélyek gépkocsi-tulajdonjogát, vagyis senkinek nem lenne saját autója, ehelyett az emberek közösen használnák a gépkocsikat – erről a Hetek.hu számolt be a Thepostmillennial.com írása alapján. A szervezet azzal indokolja a magántulajdon megszüntetésének szükségességét, hogy a fosszilis energiahordozókról a megújuló erőforrásokra történő átálláshoz nagy mennyiségű olyan fémekre lenne szükség, mint a kobalt, a lítium és a nikkel. – Ezeknek a kritikus fémeknek a hiánya pedig megnövelné a tiszta energia-technológiák költségeit – tették hozzá. A WEF szerint a nyersanyaghiányra nem a még több bányászat a megoldás, hanem az emberek gondolkodását kell megváltoztatni, mert Angliában például csak az idő átlagosan 4 százalékában használják az autókat. Úgy vélik, az lehet a megoldás, hogy az emberek „eladják az autóikat, gyalogolnak, vagy közösen használják a kocsikat” a már jelenleg is működő autómegosztók mintájára, ahol a felhasználók az alapján fizetnek, hogy hány órán át használták a járműveket.
S akkor most haladjunk sorban, mert kérdés akad bőven.
1. Ha azt feltételezzük, hogy mindenki akkor használja az autóját, amikor arra szüksége van – bizonyára kevesen furikáznak csak időtöltésből –, akkor az igény később sem nagyon változna. Vagyis két dolog történhetne. Sokan autó nélkül maradnának vagy nem csökkenne jelentősen az autóhasználat.
2. A használat szempontjából viszont mindegy, hogy sok autót használunk ritkán vagy keveset folyamatosan, mert a károsanyag-kibocsátás ugyanannyi lesz. Feltéve persze, hogy senki nem marad autó nélkül, amikor éppen kell neki.
3. Ha kevesebb autót folyamatosan használnánk, akkor sokkal többet kellene szervizelni a járműveket, amiket aztán sűrűn is kellene cserélni. Vagyis a gyártás, a nyersanyagigény továbbra is fennmaradna.
4. Vagy abból indulhat ki a WEF, hogy jelentősen csökkenne az autóhasználat? Ezt csak magas árral lehetne elérni, ami nyilván sokakat távol tartana az autóhasználattól. Vagyis az autózásból kiszorulnának a szegények és a középosztálybeliek közül is sokan, és a gépkocsik hajtása csak a gazdagok kiváltsága lenne.
5. S ebből következi a következő kérdés: kinek a tulajdonában lennének az autók? Közösségi használatba, nonprofit társaságok tulajdonába kerülnének vagy esetleg profitorientált cégek, multinacionális vállalatok kezelnék a járműveket? Utóbbi esetben a profit ismét garantált lenne a globalisták számára. (Erre a lakások, házak esetében sok példa van itthon és külföldön is. Nagyon sok olyan cég van, amely több száz, akár több ezer ingatlant birtokol, és azokat adja ki bérbe eszméletlen profitot bezsebelve)
S milyen érdekes a WEF ebbe az irányba is tesz utalást, mert azt mondja, hogy az autók közhasználatba bocsátása után következhetnek majd a magánotthonok is. Erre egyébként az OECD is megfogalmazott egy ajánlást. A nemzetközi szervezet azt akarja elérni, hogy minden kormány vezessen be általános ingatlanadót, mert szerintük ez a megoldás a nyugati társadalmakat súlytó lakhatási válságra.
Az OECD úgy gondolja, ha minden otthont megadóztatnak, akkor senki, vagy csak nagyon kevesek vesznek majd több lakást, aki pedig nem tudja fizetni az adóterhet, annak az ingatlanját az állam vagy az önkormányzatok veszik majd át és szociális bérlakássá alakítják. Az ötlet hajmeresztő és nélkülöz bármiféle alapot, hiszen a vagyoni különbségeket nem tünteti el: akinek van pénze befizetni a sarcot, akkor is fog ingatlant vásárolni, ha adózni kell utána, akinek pedig nincs pénze rá – a többség – pedig nem, sőt azt is elvesztheti, ami eddig az övé volt. A szervezet tanulmánya így valójában a magántulajdon korlátozására tett gondolatkísérlet.
Forrás: Bekezdések