Macron felesége „falloszt és arany golyókat” javasolt a Notre-Dame újjáépítésére
Emmanuel Macron francia elnök felesége azt szorgalmazta, hogy a Notre-Dame-ot „fallosz és aranygolyók” formájában építsék újjá – árulta el a volt francia kulturális miniszter.
A Roselyne Bachelot által kiadott emlékirat szerint Brigitte Macron kereste meg őt a fallikus dizájnnal, miután egy korszerűbb toronydizájnt szorgalmazott – írja a The Times.
A 76 éves Roselyne Bachelot, akit Macron elnök tavaly váltott le a francia kulturális miniszteri poszton, nyíltan visszautasította a „kortársabb dizájn” kialakítására irányuló kísérleteket.
A volt politikus 680 oldalas memoárja részeként elárulta, hogy Macron felesége egy ebéd során megkereste őt egy ilyen jellegű dizájnnal.
Pour dire les choses crûment, la première dame de France voulait une teube à la place de la flèche de Notre-Dame-de-Paris.
Le projet de reconstruction de Notre-Dame présenté par Brigitte Macron comprenait un "sexe érigé" entouré de "boules en or" https://t.co/yDC75EPZ70 pic.twitter.com/orCdwOb86k
Hirdetés — Le Média en 4-4-2 (@LeMediaEn442) January 5, 2023
A 2020 júliusában megerősített végleges tervvel kapcsolatban Macron kormánya csalódottságának adott hangot a döntés miatt, miután Bachelot bejelentette, hogy a tornyot inkább az eredeti képére építik át.
Les idées de Brigitte Macron pour la flèche de Notre-Dame de Paris… récit de Roselyne Bachelot dans son nouveau livre! pic.twitter.com/jxcnfWfFKd
— William Galibert (@WGalibert) January 4, 2023
„Amikor visszatértem a minisztériumba, a hivatalban nagy volt a feszültség: az Élysée-palota egy „építészeti gesztusról” álmodozott, és azzal vádolt, hogy csak azt teszem, ami nekem tetszik” – írja.
„Nem bántam meg ezt az engedetlenséget, amikor néhány nappal később Brigitte Macronnal ebédelve megmutatja nekem a projektet, amelynek tetején egyfajta felegyenesedett fallosz áll, annak talapzatát aranygömbök veszik körül” – tette hozzá Bachelot.
Ez egyike volt az építészek által javasolt számos jellegzetes tervnek, miután Macron elnök nyíltan támogatott „egy kortárs építészeti gesztust… mivel a torony nem volt része az eredeti katedrálisnak”.
A brit építész, Lord Foster egyik ilyen terve szerint a tornyot „szuperkarcsú tűvé alakították volna át, amely az ég felhőit érinti”.
A nemzetközi építészek további pályázatai között szerepel Alexandre Chassang francia építész modern üvegprizmát, Mathieu Lehanneur építész lángszerű kialakítást, Alexandre Fantozzi pedig ólomüveg koncepciót javasolt.
A Notre-Dame-székesegyház újranyitására 2024-ben kerül sor Párizsban.
VH
Follow @jobboldalihirek