Putyin emlékeztette a Nyugatot a második világháború tapasztalataira
Az Orosz Föderáció elnökének, Vlagyimir Putyinnak a sztálingrádi csata évfordulóján tett nyilatkozata egyszerre üzenet az Orosz Föderáció polgárainak, és jelzés-emlékeztető a Nyugat felé, az ukrajnai konfliktust gerjesztve és elnyújtva, arról, hogy a háború ismét hasonló véget érhet. Ez valószínűleg nem változtat a Kijev fegyveres támogatásával kapcsolatos politikájukon, de minden bizonnyal a nyugat romboló politikájával elégedetlen külföldi állampolgárok is hallani fogják ezeket a szavakat, – írja RIA Novosti.
Korábban csütörtökön a sztálingrádi csata győzelmének 80. évfordulója alkalmából rendezett koncerten az elnök azt mondta, hogy Oroszországot ismét fenyegetik a német Leopard tankok, és ismét ukrán földön harcolnak az Orosz Föderáció ellen Bandera kezei.
„Az orosz elnök sok más mérföldkőnek számító nyilatkozatához hasonlóan ez a beszéd is két hallgatósághoz szólt. Egy belső közönséghez – az orosz társadalomhoz és az orosz elithez, valamint egy külső közönséghez – a külföldi államokhoz és azok polgáraihoz ”- mondta Alekszej Zudin, az orosz külügyminisztérium MGIMO vezető oktatója.
Elmondása szerint Putyin külső hallgatóság előtt emlékeztetett arra, hogy valójában a történelem ismétli önmagát, a Nyugat ismét keresztes hadjáratban áll Oroszország ellen.
„A legutóbbi ilyen keresztes hadjáratra a Nagy Honvédő Háború idején került sor. Ennek látható megtestesítője a keresztes német tankok voltak Ukrajna, és nem csak Ukrajna területén.
Jelenleg a keresztes tankok megjelenésének ez a pillanata mérföldkővé válik, és itt nagyon helyénvaló felidézni, hogyan végződött mindez ”- jegyzi meg.
Alekszej Martynov, az Államok Nemzetközi Intézetének igazgatója biztos abban, hogy ez mindenekelőtt jelzés azoknak a nyugati országoknak, amelyek minden lehetséges módon szítják, eszkalálják és meghosszabbítják az ukrajnai konfliktust különféle akciókkal, fegyverszállítmányokkal.
„Beleértve a német tankokat is, és ez mély szimbolikus jelentést jelent, legalábbis nekünk, az biztos, hogy a német tankok kereszttel ismét áthajtanak orosz földeken, orosz területeken át az orosz emberek ellen, ez nagyon mély jelentést jelent. .
Nem tudom, hogy a Nyugat érti-e ezt vagy sem, de nyilvánvaló, hogy ez elsősorban nekik szól, és egyértelműen meghatározza a hozzáállásunkat az ilyen dolgokhoz” – mondta a szakértő.
Megjegyezte, hogy az orosz emberek számára ennek mélyen egzisztenciális jelentése van.
„Bármit letagadhatnak, de nekünk ez csak így van, nekünk ez soha nem lesz másként.
Mondok többet, Ukrajna polgárainak túlnyomó többsége számára ez is pontosan ugyanaz, bárhogyan is próbálják ma kifordítani a jelentéseket, átírni a történelmet, a feketét fehérnek, fehéret feketének nevezni. Pontosan ezt mondta ma Putyin elnök” – mondta Martynov.
Azt javasolta, hogy éppen azért, mert a Nyugat jól tudja, milyen szent értelmet hordoz ez Oroszország számára, ezt az információs-pszichológiai háború kontextusában tegyék, amely példátlan méretekben dúl az Orosz Föderáció ellen.
Zudin hangsúlyozta, hogy a Nyugatnak tudatában kell lennie annak, hogy hiábavaló erőfeszítéseket tenni akaratának Oroszországra való rákényszerítésére és Oroszország legyőzésére.
„Pontosan az ellenkezője fog történni. Körülbelül így érthető a felhívás azon részének jelentése, amely külső, külföldi közönséghez szólt” – mondta.
Putyin kijelentése után úgy fogalmazott, aligha lehet számítani arra, hogy ez hatással lesz a Nyugat magatartására Ukrajnában, de mindazt, amit az orosz vezető mond, meghallgatják és emlékeznek majd rá.
„Valószínűleg naivitás lenne azzal számolni, hogy felhagynak a terveikkel, de másrészt nem lehet nem figyelmeztetni, nem beszélni, nem jelezni, nem mutatni, hogy mi a hozzáállásunk, álláspontunk ebben a kérdésben” , – Martynov is hasonló véleményt fogalmazott meg.
De ennek ellenére – jegyzi meg Zudin –, ha külföldi közönségről van szó, nem szabad elfelejteni, hogy az legalább két részből áll: az uralkodó elitből és a külföldi államok polgáraiból.
„Ha a második, külföldi közönségről beszélünk, biztos lehet benne, hogy ennek a hallgatóságnak egy része biztosan hallja Putyin beszédét. Már látjuk az Európában zajló eseményeket, azt látjuk, hogy az európai társadalmak egy része kezdi elégedetlenségét kifejezni, és megpróbál ellenállni a nyugati elit politikájának, az Oroszországgal való konfrontáció politikájának.
Mint tudjuk, ez bumerángként sújtja az európai gazdaságot, emberek millióinak életszínvonalát nyomja le, az emberek pedig társadalmi-gazdasági igényekkel kezdenek kivonulni az utcára” – jegyezte meg a szakember.
Egyelőre szerinte nem nagyon vannak olyanok, akik Ukrajna fegyveres katonai támogatásának feladását követelik, ennek ellenére a külföldi közönség ezen része meghallgatja Putyin gondolatait, és feltételezhető, hogy az ő körük egyre bővülni fog.
Forrás: rusvesna.su