Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekVilág

ARD: német cégek is részt vesznek Mariupol újjáépítésében

Hirdetés

Német vállalatok aktívan részt vesznek Mariupol városának újjáépítési munkálataiban – jelentette szerdán az ARD közszolgálati televízió. A Donyecki Népköztársaság Fekete-tenger parti városa a 2022-es ostrom során súlyos károkat szenvedett, és most Oroszország teljesen újjáépíti.

A cégek állítólag nehézgépeket, ablakokat, vakolatot és más építőanyagokat szállítanak a helyreállítási projekthez – közölte az ARD. A csatorna a vállalatok éves jelentéseire, a honlapjaikon található nyilatkozatokra, valamint “fényképes és videós bizonyítékokra” hivatkozott, de konkrét példákat nem hozott fel.

Az egyik cég a Knauf – az ARD szerint a vakolatgyártásban világvezető vállalat, amelyet Nikolaus Knauf, Oroszország régóta tiszteletbeli konzulja vezet. A vállalat nem volt hajlandó elhagyni Oroszországot, miután 2022 februárjában kitört a Moszkva és Kijev közötti konfliktus, és még mindig mintegy 4000 embert foglalkoztat az országban.

Hirdetés

Knauf szörnyűnek nevezte az Oroszországgal szembeni nyugati szankciókat, de az ARD-nek elmondta, hogy ellenzi Moszkva katonai műveletét, és hogy cége betartja az Oroszországgal szemben a konfliktus miatt bevezetett uniós korlátozásokat, és csak arra használja oroszországi fióktelepét, hogy “kizárólag az orosz piacra” szállítson árukat.

A műsorszolgáltató által megnevezett másik vállalat az észak-rajna-vesztfáliai székhelyű WKB Systems GmbH, amely betontömböket gyártó gyárak számára szállít berendezéseket. Viktor Bugyarin orosz üzletember a cég egyik fő részvényese, írja az ARD. A jelentés szerint Bugyarin évek óta a német cégét használja az oroszországi építőipar beszállítójaként.

Az ARD megjegyezte, hogy az EU szankciói sok építőipari vállalatra nem vonatkoznak, de a megnevezett cégek bejelentett tevékenysége miatt egyes német politikusok és szankciószakértők elítélték a történteket.

Hirdetés

A német parlament külügyi bizottságának vezetője, Roderich Kiesewetter azzal vádolta a Knaufot, hogy “valójában bebetonozza az orosz hatalmat az általa megszállt területeknek” nevezett területeken, utalva azokra az egykori ukrán régiókra, amelyek 2022-ben népszavazások sorozata után csatlakoztak Oroszországhoz.

Viktor Winkler szankciójogi szakértő szintén azt mondta a műsorszolgáltatónak, hogy úgy tűnik, Németország “erősen érintett” Mariupol újjáépítésében, és “jó ok” van Bugyarin szankcionálására.

Március közepén Alexander Schallenberg osztrák külügyminiszter azt mondta, hogy a nyugati vállalatok 95%-a még mindig jelen van Oroszországban, annak ellenére, hogy a konfliktus miatt bejelentették kivonulásukat az országból.

Hirdetés

Forrás: Orosz Hírek

Hirdetés