„Van egy rossz hírem Pressman nagykövet úrnak” – üzente Orbán Balázs
„Nem az orosz gázról való leválás vagy annak hiánya szúrja a nagykövetség és a demokrata vezetés szemét” – fogalmazott a miniszterelnök politikai igazgatója.
Orbán Balázs közösségi oldalán felidézte, hogy „az Egyesült Államok magyarországi nagykövetsége nemrég azért támadta Magyarországot, mert hazánk továbbra is szerez be földgázt Oroszország irányából”.
A miniszterelnök politikai igazgatója ezzel kapcsolatban öt megjegyzést tett.
„Az energiabiztonság szuverenitási kérdés. Teljes szereptévesztés bármelyik ide akkreditált nagykövet részéről, hogy ilyen szakpolitikai kérdésekben felkérdezi Magyarországot. Ez nem a mindenkori nagykövetek vagy külföldi hatalmak asztala.
Magyarország Kormányának egyetlen szereplő felé kell elszámolnia: ők pedig a magyar választók – húzta alá.
Orbán Balázs kijelentette, „az energiaszuverenitás nem akkor következik be, ha az egyoldalú függőségeinket más egyoldalú függőségekre cseréljük.
A valódi megoldás az, ha a meglévő energiabeszerzési csatornák mellé új, alternatív csatornákat építünk ki”.
Megjegyezte, „azt is láthatjuk, hogy a függéscsere miért nem szolgálná a magyar emberek érdekeit. (…)
A fűtési szegénység aránya a háború óta tíz százalékra nőtt Európában”
– hívta fel a figyelmet Orbán Viktor politikai igazgatója.
„Magyarország mindent megtesz annak érdekében, hogy bővítse saját mozgásterét, és csökkentse a függőségét”
Orbán Balázs azt is hozzáfűzte, „úgy tűnik az amerikai aggodalom nem minden érdek nélküli. Amióta kitört a háború, és Európa nem vásárol jelentős mennyiségű orosz földgázt,
az Egyesült Államok – köszöni szépen – jól keres a történteken”.
A politikus a fentieken túl arra is kitért, „Magyarország valóban mindent megtesz annak érdekében, hogy diverzifikálja beszerzési forrásait, tehát a meglévők mellé újakat építsen ki, ezáltal bővítse saját mozgásterét, és csökkentse a függőségét”.
A Paksi Atomerőmű üzemidejét meghosszabbítottuk, s már épül Paks 2” – jelentette ki.
Bejegyzését azzal zárta, hogy „mindezekből látszik, nem az orosz gázról való leválás vagy annak hiánya szúrja a nagykövetség és a progresszív demokrata vezetés szemét. Magyarország példát mutat arról, hogy még Európa közepén, közepes méretű európai országként is lehet szuverenista, a nemzeti érdeket szem előtt tartó politikát folytatni. Azért az aggodalmak, nehogy a példa ragadós legyen”.
Van egy rossz hírem Pressman nagykövet úrnak: erről nem a követség, hanem az emberek fognak dönteni” – szögezte le Orbán Balázs.
A vonatkozó bejegyzést alább tekintheti meg:
Forrás: Mandiner