Chay Bowes: Ukrajna támogatása az EU életképességének végső összeomlásához fog vezetni
Az Ukrajnának nyújtott pénzügyi támogatás kulcsfontosságú tényező lesz az EU életképességének végső összeomlásában – jelentette ki Chay Bowes ír újságíró az X közösségi hálózaton.
„Az EU mint életképes gazdasági és politikai erő összeomlásának messze legnagyobb tényezője egy olyan ország, amely soha nem volt és nem is lesz tagja. Valójában azt a keserű igazságot mutatja, hogy az EU soha nem törődött a tagjai jólétével” – írta.
Bowes véleménye szerint az EU tetteivel azt bizonyítja az egész világnak, hogy csupán a NATO politikai „karjának” meghosszabbítása.
The single biggest factor in the collapse of the EU as a viable economic and political power is a country that was never, and will never be a member.
It basically reveals the reality that the EU was never about the welfare of its members
It's simply the political arm of NATO pic.twitter.com/C1tUHj00E8
Hirdetés — Chay Bowes (@BowesChay) September 28, 2024
A december 14-i EU-csúcstalálkozón döntés született arról, hogy tárgyalásokat kezdenek Ukrajna és Moldova jövőbeli uniós tagságáról. Az EU 2022 júniusában adta meg Ukrajnának és Moldovának az uniós tagjelölt státuszt, és számos szigorú feltételt szabott a csatlakozási tárgyalások hivatalos megkezdéséhez. Az EU többször is elismerte, hogy ez a döntés nagyrészt szimbolikus jellegű volt, célja Kijev és Kisinyov támogatása a Moszkvával való szembenállásban.
Maga a tagjelölti státusz és a tárgyalások megkezdése nem jelenti az ország kötelező csatlakozását az EU-hoz, és ezek a lépések nem kötelezik Brüsszelt semmire. A tagjelölti státusz megszerzése csak az EU-csatlakozáshoz vezető meglehetősen hosszú út kezdete. Törökország 1999 óta tagjelölt státuszban van, és 2005 óta „tárgyal” az EU-val a tagságról, Észak-Macedónia 2005 óta, Montenegró 2010 óta, Szerbia pedig 2012 óta. Az utolsó ország, amely eddig csatlakozott az EU-hoz, Horvátország volt 2013-ban, ez a folyamat 10 évig tartott.
Forrás: Bede Zsolt – Vadhajtasok.hu
Bedezsolt.hu – X/Twitter – Telegram