Gratulálunk: Tarr Zoltán és Tiszás társai „példamutató” „alázattal” viselik Magyar sértéseit
Karaktergyilkosság helyett karakteröngyilkosság: Magyar Péter és a Tisza Párt belső válsága
Magyar Péter legutóbbi botránya nem a politikai riválisok támadásának, hanem saját szavainak köszönhető. Egy friss interjúban tisztázni próbált néhány félreértést: szerinte az „agyhalott” jelző mindennapi, jelentéktelen kifejezés, olyan, mint a „hülye”. Csakhogy ez a „jelentéktelen” kifejezés saját EP-képviselőinek címezve hangzott el egy kiszivárgott hangfelvételen.
A beszélgetés során Magyar azt is elárulta, hogy a „Soros-ügynök” kifejezés náluk inkább tréfás célzással hangzik el, mert a „propaganda” szerint minden tiszás az. Ezt a sajátos humort talán nem mindenki érti, de úgy tűnik, a párton belül ez a megszokott légkör. Vidám lehet az élet a Tisza Pártban ilyen vezetővel, aki nemcsak önbizalommal teli („minden nőt megkaphat”), hanem „egyedi” motivációs technikáival is kiemelkedik.
A botrány és az áldozatok szerepe
A kiszivárgott hangfelvételek hatalmas vihart kavartak, és olyan helyzetbe hozták a párt képviselőit, amelyben a méltóság és a lojalitás között kellett választaniuk. Tarr Zoltán, az egyik érintett képviselő, nyíltan elismerte, hogy Magyar Péter véleménye nem volt ismeretlen számukra, így a „lehülyézés” nem okozott meglepetést a párton belül. Sőt, Tarr szerint „Péter koherens ember, nem mond mást titokban, mint nyilvánosan.”
Ez a lojalitás talán irigylésre méltó lenne, ha nem az önbecsülés rovására történne. Tarr kijelentéseivel azonban akaratlanul is cáfolta Magyar Péter állítását, miszerint a nyilvánosságra került felvétel manipulált lett volna.
Méltóság helyett fizetés?
A Tisza Párt képviselőinek hozzáállása új perspektívát nyitott a politikai kultúrában. Az alázatos elfogadás, amellyel a sértéseket kezelték, azt sugallja, hogy a párton belül a lojalitás mindenek felett áll – még az önbecsülés felett is. De vajon valóban ez az ára a politikai túlélésnek?
Magyar Péter „motivációs” módszerei, amelyeket a kiszivárgott felvételen hallhattunk, sokak szerint nemcsak tiszteletlenek, hanem a párton belüli morált is aláássák. Mégis, a párt képviselői látszólag természetesnek veszik ezt a bánásmódot. Miért? Talán a politikai karrier és a jól fizető pozíciók érdekében.
Egy tanulságos történet
Ez az eset rávilágít arra, hogy milyen következményekkel járhat, ha egy politikai vezető nyilvánosan rombolja saját csapatának hitelességét és morálját. A tiszások számára ez nemcsak belső konfliktust, hanem komoly politikai kárt is okozhat.
És végül: amit látunk, nem karaktergyilkosság, hanem karakteröngyilkosság. Magyar Péter nem mások által kreált támadások áldozata, hanem saját szavai és tettei révén veszítette el sokak tiszteletét. Talán itt az ideje elgondolkodnia azon, hogyan építse újjá nemcsak a párt morálját, hanem saját politikai jövőjét is.
Mandiner nyomán
Follow @jobboldalihirek