Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

Itthon

Ukrajna lényegében felszólította Magyarországot az EU és a NATO elhagyására

Hirdetés

Az ukrán kormány viselkedése olyan, mintha a nyúl vinné a vadászpuskát – tartja a mondás, amely itt találó lehet, különösen akkor, ha a vadászok egymásra céloznak. Ukrajna ugyanis úgy tűnik, hogy mindenkinek meg akarja mondani, hogyan politizáljon, legyen szó akár az EU-ról, akár a NATO-ról.

Az ukrán külügy keményen bírálta Magyarországot, amiért az szerintük nem az orosz energiahordozókról való leváláson dolgozik, hanem kifogásokat keres. Egy finom utalásban még arra is felszólították Magyarországot, hogy ha számára a NATO és az EU-tagság teher, lépjen ki, mert Ukrajna szívesen átvenné a helyét – számolt be az Index. Erre reagálva Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszter emlékeztette Ukrajnát, hogy az EU-tagsághoz valamennyi tagállam támogatása szükséges.

Szijjártó továbbá határozottan válaszolt az ukrán kormánynak, miután bejelentették a gáztranzit leállítását, valamint egy törvényjavaslatot terjesztettek elő, amely hadiállapot esetén lezárná az Oroszországból érkező gáz- és olajszállítási útvonalakat. Az ukrán vezetés mintha a háború folytatására rendezkedne be, miközben saját állampolgárait kényszeríti a frontra.

Hirdetés

Első ránézésre az ukrán kormány mintha nem venné figyelembe, hogy Magyarország vétózhatja EU-csatlakozási törekvéseit. Ez az EU vezetésének is fejfájást okoz, hiszen a liberális-globalista politikai irányvonal számára a magyar és szlovák kormány akadályt jelent. Ukrajna láthatóan Brüsszel támogatásával folytatja a magyar és szlovák gazdasági élet akadályozását, hogy belpolitikai feszültséget szítson és aláássa ezen országok szuverenista kormányait. A brüsszeli elit számára a cél egyértelmű: megszabadulni Orbán Viktortól és Robert Ficotól, bármilyen áron.

Sokan kíváncsiak arra, hogy Donald Trump esetleges visszatérése milyen változásokat hozhat. Bár nehéz előre biztos következtetéseket levonni, az Egyesült Államok mélyállása (Deep State) és az EU vezetői továbbra is befolyásos szereplők maradnak. Az Európába irányuló migráció és annak demográfiai hatásai pedig már most olyan mély átalakulást eredményeztek, amely visszafordíthatatlannak tűnik.

Trump elnöksége esetén is elsősorban az Egyesült Államok belső problémáinak megoldására kell koncentrálnia. Magyarországnak számolnia kell azzal, hogy az USA elsődleges célja a gazdasági és katonai dominancia fenntartása lesz, és ebben az EU számára különleges engedmények nem várhatók, még Trump és Orbán Viktor jó viszonya ellenére sem.

Hirdetés

Ukrajna jelenlegi helyzete egy szétesés szélén álló ország képét mutatja, ahol az illegitim vezetés katonai juntaként működik, nagyrészt az USA és az EU pénzügyi támogatásából. Sok elemző szerint Ukrajna szétesése elkerülhetetlen, és Oroszország már nem fogad el üres ígéreteket a Nyugattól – még akkor sem, ha Trump lesz az amerikai elnök 2025 januárjától.

Szépe Áron, Nemzeti InternetFigyelő (NIF) nyomán

Hirdetés
Hirdetés