Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekVilág

Bajban az amerikai adminisztráció: elhunyt szavazók voksolnak, 150 évesek kapnak nyugellátást

Hirdetés

Elon Musk vezetésével működő kormányzati hatékonysági minisztérium (DOGE) felülvizsgálta a társadalombiztosítási nyilvántartásokat, és megdöbbentő felfedezést tett: olyan személyek számára is folyósítanak juttatásokat, akik 150 évvel ezelőtt születtek.

A Tesla és a SpaceX vezérigazgatójaként ismert Musk, akit a Trump-adminisztráció bízott meg a DOGE irányításával, kedden a Fehér Ház Ovális Irodájában Donald Trump elnök társaságában számolt be a megdöbbentő tényekről. Mint mondta, az ellenőrzések során olyan kifizetéseket találtak, amelyek kedvezményezettjei papíron 150 évesek.

„Nos, ismer valakit, aki százötven éves? Én nem. Ezeknek az embereknek a Guinness-rekordok könyvében lenne a helyük. Az egyik tippem az, hogy valójában halottak, hacsak nem világhírűek” – jegyezte meg ironikusan Musk, akinek szavait a Foxbusiness.com idézte.

Hirdetés

Bár Musk nem részletezte, pontosan hány ilyen esetet találtak, rámutatott, hogy számos társadalombiztosítási kifizetés továbbra is folyamatosan zajlik olyan személyek részére, akiknek az azonosító adatai hiányoznak az adminisztratív rendszerben.

A társadalombiztosítás és a visszaélések

Az Egyesült Államok társadalombiztosítási rendszere 1935-ben, a nagy gazdasági világválság nyomán jött létre Franklin D. Roosevelt elnöksége alatt. Az úgynevezett felosztó-kirovó rendszer lényege, hogy az aktív munkavállalók által befizetett járulékokból finanszírozzák a nyugdíjasok ellátását. A jogosultságot 62 és 70 éves kor között lehet érvényesíteni, a teljes összegre pedig a baby boomer generáció tagjai 66 éves korukban válnak jogosulttá.

Hirdetés

Musk felfedezése ismét rávilágít a társadalombiztosítási rendszer súlyos hiányosságaira és az adminisztratív visszaélések lehetőségére. Nem ez az első alkalom, hogy komoly anomáliák derülnek ki az amerikai adófizetők pénzét kezelő állami rendszerek működéséről.

Visszaélések a választásokon is

A társadalombiztosítási csalások mellett az elmúlt években más területeken is napvilágra kerültek hasonló botrányok. A 2020-as amerikai elnökválasztás idején több konzervatív politikus és médium is beszámolt arról, hogy elhunyt személyek nevében is leadtak szavazatokat.

Hirdetés

A Breitbart.com például egy olyan esetről számolt be, amelyben egy Denise Ondick nevű pennsylvaniai nő 2020. október 22-én hunyt el, de a választási regisztrációja még életében beérkezett. A választási hivatal ennek ellenére visszapostázta számára a szavazólapot, amelyet végül kilenc nappal a halála után adtak le a választási irodában.

Bár a demokraták folyamatosan tagadják, hogy ezek a visszaélések rendszerszintűek lennének, Musk mostani bejelentése is azt igazolja, hogy az amerikai államigazgatás különböző rendszereiben elhunyt személyek adatait továbbra is aktívan használják. Hogy mindez hanyagság vagy szándékos manipuláció eredménye-e, az továbbra is kérdés.

Híradó.hu nyomán

Hirdetés

Hirdetés