Trump elmagyarázta, miért kell foglalkozni Oroszországgal: Nem Ukrajna miatt!
Trump: Oroszországgal foglalkozni kell, mert a legnagyobb és legértékesebb területtel rendelkezik.
Donald Trump amerikai elnök a Breitbartnak adott interjújában kijelentette, hogy Oroszország stratégiai jelentőségét nem lehet figyelmen kívül hagyni – számolt be róla a ria.ru.
„Oroszországgal foglalkoznunk kell. Nekik van messze a legnagyobb földterületük – nagyobb, mint Kínának. Tizenegy időzónájuk van, át lehet repülni rajtuk keresztül az egyik oldalról a másikra. Rendkívül értékes földterülettel rendelkeznek” – mondta Trump.
Az amerikai elnök hozzátette, hogy Oroszországgal való gazdasági kapcsolatok helyreállítása gyengíthetné az Egyesült Államok függőségét Kínától, bár hangsúlyozta, hogy az amerikai kormányzat lépései nem kifejezetten erre irányulnak.
Dmitrij Peszkov, a Kreml szóvivője közölte, hogy Putyin és Trump keddi telefonbeszélgetése során szó esett az orosz–amerikai gazdasági együttműködés lehetőségéről is.
Magyar Hírlap nyomán