A BENNFENTES körbenézett Madeira szigetén, ahol Magyar emberének, a tiszás Kollár Kingának is van egy nyaralója
A tiszás Kollár Kinga hétfőn Brüsszelben elmondta: hatékony, hogy Brüsszel visszatartja a forrásokat, mert így csökken a magyarok életszínvonala.
- És ez jó az ellenzéknek, mert ennek köszönhetően erősödik.
- Kollár Kinga havonta 7 millió forintnyi eurót keres Brüsszelben.
- Tiszás képviselősége előtt az Európai Bizottságnál dolgozott, 9000 eurós fizetésért.
- Ott, ahol eldöntötték: megbüntetik Magyarországot.
- Ha Kollár Kinga nagyon elfárad a brüsszeli munkában, várja a mesés portugál Madeira-szigeten lévő, 104 négyzetméteres nyaralója.
- A BENNFENETES utánanézett, milyen ingatlankínálat fogadja az Atlanti-óceánon nyaralót kereső magyarokat.
- 150 millió alatt nem érdemes álmodozni.
Ahogyan a BENNFENTES kiszámolta, a tiszás Kollár Kinga 8419 euró alapbérre + 3500 euró napidíjra + 4950 euró költségtérítésre jogosult. Ez összesen 16,869 euró, jelenlegi árfolyamon számolva: 6,831,945 forint – nem rossz pénz.
Persze Kollár Kingának szüksége is van erre a magas jövedelemre. Sokat dolgozik Brüsszelben és Strasburgban, és a sok munka után jár is neki a megérdemelt pihenés.
Leadott vagyonnyilatkozata szerint egy 153 négyzetméteres telken álló, 104 négyzetméteres lakóházzal rendelkezik a mesés Madeira szigetén, a felkapott Funchal-on.
A terület Portugáliához tartozik. Ez Afrika mellett északnyugatra található sziget az Atlanti óceánon. A nyaraló akkora, mint egy magyarországi családi ház.
Egy 104 négyzetméteres ház és lakás a portugál Madeira szigetén könnyedén elérhető a brüsszeli halandóknak. Az idealista.pt ingatlanportálon sorjáznak a napsütötte szigeteken megvásárolható ingatlanok. A BENNFENTES pontosan akkora ingatlanokat keresett, mint amilyen a tiszás Kollár Kinga vagyonnyilatkozatában is szerepel, vagyis 104 négyzetmétereseket.
Ez a ház 103 négyzetméteres, tengerparti panorámával. 818,000 euróért, vagyis 334,5 millió forintért bármelyik brüsszeli képviselő megveheti magának, hogy Madeira szigetén pihenje ki a fáradalmait, mint ahogyan azt Kollár Kinga is teszi.
A lakásból kilépve a kezünkben egy Aperollal a teraszon lépdelhetünk, ahonnan páratlan kilátás nyílik az óceánra.
Na de nézzünk további ingatlanokat, feltehetően Kollár Kinga is úgy vásárolt itt, hogy alaposan megnézte a kínálatot. Az ember mégse ugrik bele egy nyaralóvásárlásba úgy, hogy nem néz szét a piacon. Ez az ingatlan csak egyetlen négyzetméterrel nagyobb, mint Kollár Kingáé.
Az ára pedig csak 500,000 euró, egy fekete öves brüsszeli bürokratának nem pénz, 204,5 millió magyar forint.
Egy ilyen házhoz már szép nagy terasz is jár, kinti kemencével, hogy ha a tiszás delegáció megérkezik, akkor legyen hol elkészíteni a grillezett tenger gyümölcseit.
Ha nem házban gondolkodunk, akkor lakások is elérhetők a szigeten. Ez a 104 négyzetméteres 630,000 euróért megvásárolható, ami 257 millió forint.
Az alábbi projekt még csak a tervasztalon létezik, de impozánsnak ígérkezik.
A 104 négyzetméteres lakás fent a hegyekben épül, de így is tengerparti panorámával tervezik. 400,000 euró az ára, vagyis 163 millió forint, de aki ebbe a projektbe belevág, biztos lehet abban, hogy az ingatlan idővel felértékelődik majd.
Ha Madeira szigetén jól akarja érezni magát az egyszeri magyar, akkor azért szüksége van pénzre. Egy madeirai utazóblogger összeszedte a 2024-es költségeket. Azt írta, ezek már az infláció utáni árak, így Kollár esetében is számolhatunk ezzel.
Írása szerint “ha Ön egy magas jövedelmű országból érkezik, mondjuk Észak-/Nyugat-Európából vagy Észak-Amerikából, akkor valószínűleg Madeira eléggé elfogadható árúnak fog tűnni. Madeira azonban nem ideális úti cél az igazán alacsony költségvetésű utazásokhoz. Nincs sok alacsony költségvetésű szálláshely (pl. olcsó szállodák vagy hostelek). A sziget megfelelő felfedezéséhez gyakran túrákra vagy autóbérlésre is szükség van, ami megnöveli a napi költségeket.
A legtöbb utazó valószínűleg egyetértene azzal, hogy Madeira legalább ‘közepes költségvetésű’ úti cél.”
A blogger szerint hátizsákos turistaként 60 euróval – 25 000 forint – kell számolni naponta, az alap turistáskodás 100 euró – 40 000 forint -, a közepesen eleresztett napi 150 – 60 000 -, és aki igazán jól akarja magát érezni, annak érdemes napi 200+ eurót, vagyis 80 000 forint körüli összeget zsebre vágnia reggelente.
Merthogy a sziget csupa élmény és étterem, de ezért mindenkinek a zsebébe kell nyúlnia. Persze Kollár Kinga nem keres rosszul. Jelenleg legkevesebb bruttó 10 802,91 eurót kap Brüsszeltől havonta. Ez az uniós adók és biztosítási járulékok levonása után nettó 8 419,90 euró. Persze ez nem minden, mert ez csak az alapbér. Ez sem kevés persze, ez jelenlegi árfolyamon számolva nettó 3,2-3,3 millió forint.
Egy EP-képviselő azonban további pénzekre is jogosult: Napidíj (tartózkodási támogatás): hivatalos parlamenti munkanapokon (pl. plenáris ülések, bizottsági ülések) 350 euró átalányösszeg jár naponta, ami fedezi a szállást, étkezést és egyéb költségeket. Ez természetesen a fizetésen felül jár. Ez havonta változó, de akár 3 000-4 000 euró, vagyis 1,2 millió és 2 millió forint közötti pluszt is jelenthet attól függően, hány napot tölt a képviselő Brüsszelben vagy Strasbourgban.
Általános költségtérítés: havi 4 950 euró átalányösszeg, ezt irodabérlésre, informatikai eszközökre, telefonköltségekre szolgál. Utazási költségtérítés: a hivatalos utazások (pl. Brüsszelbe, Strasbourgba) költségeit megtérítik (pl. business osztályú repülőjegy, első osztályú vonatjegy, vagy 0,58 euró/km autós utazás esetén, max. 1000 km-ig).
Személyzeti keret: maximum 30.769 euró havonta asszisztensek és munkatársak alkalmazására, amit a képviselő nem közvetlenül kap meg, hanem a Parlamenten keresztül használhat fel. Vagyis 8419 alapbér + 3500 napidíj + 4950 euró költségtérítés, ez összesen 16,869 euró, jelenlegi árfolyamon számolva: 6,831,945 forint.
Kollár Kingának szüksége is van erre a magas jövedelemre. Sokat dolgozik Brüsszelben, és a rengeteg munkát tisztességesen meg kell fizetni. Legutóbb egy parlamenti bizottság előtt örült annak, hogy Brüsszel nem fizeti ki a Magyarországnak járó forrásokat. A Tisza Párt európai parlamenti képviselője a költségvetési ellenőrző bizottság ülésén arról beszélt, hogy szerinte a jogállamisági eljárás, vagyis a Magyarországgal szembeni alaptalan vádaskodás nagyon hatékonynak bizonyult, mert megközelítőleg 21 milliárd eurót függesztettek fel, aminek súlyos hatása volt a magyar államra, mivel az nem tud befektetni a közszolgáltatásokba.
1 milliárdnyi forrás már el is veszett
– fogalmazott.
A források visszatartásával pedig a magyar állam nem tudja támogatni a magyar gazdaságot és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek. Úgy értem, csak hogy pár példát hozzak, az RRF programból 50 kórházban lehetett volna felújítást végezni, amiből nem lett semmi – örömködött Kollár Kinga, aki hozzátette, az eljárás hatékonyan befolyásolja a magyarok mindennapi életét, ezért ő nagyon pozitív a jövő évi választásokkal kapcsolatban.
Magyar Péter brüsszeli képviselője örül annak, hogy Brüsszel bünteti a magyarokat, és nagyon hatékonynak tartja ezt. Magyar brüsszeli embere örül, hogy Brüsszel miatt a magyar állam „nem tud befektetni a közszolgáltatásokba, (…) nem tudja támogatni a magyar gazdaságot, és nem tud extra szociális szolgáltatásokat nyújtani az embereknek. (…) 50 kórházban lehetett volna felújítást végezni, amiből nem lett semmi. (…) az eljárás nagyon hatékonyan befolyásolja a magyarok életét. (…) ennek a pozitív oldala: a magyar emberek romló életminősége erősítette az ellenzéket.”
Forrás: bennfentes.net