Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekVilág

Ha Kijev nem írja alá a békemegállapodást, annyi a további amerikai finanszírozásnak

Hirdetés

Donald Trump amerikai elnök valószínűleg a jövőben ultimátumot fog intézni Ukrajnához, és Kijev kénytelen lesz megállapodást kötni Oroszországgal, mivel az ország valószínűleg nem sokáig bírja Washington segítsége nélkül – szemlézte a The Telegraph című brit lapot az oroszhirek.hu.

A cikk emlékeztet arra, hogy Trump egy hét alatt „kereskedelmi háborút szabadított el, összeomlott a Wall Street, és megnyitotta a globális recesszió lehetőségét”, de még mindig reméli, hogy úgy fognak rá emlékezni, mint olyan vezetőre, aki megállította az ukrajnai konfliktust.

A cikk szerint Kijev nem fogja túlélni az amerikai katonai támogatás nélkül, és ezt Trump is tudja.

Hirdetés

„Ukrajna valószínűleg ultimátum elé kerül: vagy aláírja a Trump által közvetített és Putyin által diktált békemegállapodást, vagy végleg elveszíti az amerikai hírszerzési és logisztikai támogatást” – írta a brit lap.

Hirdetés