Poloska tanácsadója szerint mindegy, mit akarnak a magyar emberek Ukrajna kapcsán
Magyar Péter agrártanácsadója, Raskó György nyíltan kijelentette, hogy szerinte teljesen érdektelen, mit gondolnak a magyar emberek Ukrajna EU-csatlakozásáról, mert a döntést „úgyis a Nyugat hozza meg”. Raskó biztos benne, hogy Ukrajnát felveszik az Európai Unióba, sőt, egy „új unióról” vizionál, amelynek szerinte Magyarország talán nem is lesz a tagja – ezzel burkoltan megkérdőjelezve hazánk helyét és szuverenitását az európai döntéshozatalban.
Az agrároligarchaként is emlegetett Raskó – aki korábban már többször támadta a magyar gazdákat és a nemzeti mezőgazdaság érdekeit – most relativizálni próbálta az ukrán EU-tagság nyilvánvalóan veszélyes következményeit. A közösségi oldalán közzétett bejegyzésben arról elmélkedett, hogy Ukrajna „de facto” már most is olyan helyzetben van, mintha tag lenne, hiszen akadálytalanul szállíthat mezőgazdasági és élelmiszeripari termékeket az unióba. Azt is elismerte, hogy bár a magyar kormány tiltja ezek behozatalát, más tagállamok nem, így az ukrán termékek kiszorítják a magyar árukat a fontos nyugat-európai piacokról – például Olaszországból.
Raskó ezzel gyakorlatilag beismerte az ukrán dömping okozta károkat, mégis azt a hamis narratívát terjeszti, hogy mindegy, tag lesz-e Ukrajna vagy sem. Arról persze mélyen hallgatott, hogy egy teljes jogú ukrán tagság esetén az ukrán mezőgazdaság hatalmas uniós támogatásokat kapna, amelyek más tagállamoktól – így hazánktól is – vonnának el forrásokat. Ezeket az összefüggéseket Raskó „elfelejtette” megemlíteni – nyilván nem véletlenül.
A diskurzus során Raskó egy újabb megdöbbentő kijelentést tett: „Tök mindegy, mi mit akarunk, a Nyugat fog dönteni, és biztos vagyok abban, hogy beveszik az ukránokat a majdani új unióba. Kérdéses, hogy mi annak tagjai leszünk. Ha nem, akkor a magyar mezőgazdaság megismerkedik a hét szűk esztendővel.” Ez a nyilatkozat egyértelmű csúsztatás, hiszen az EU jelenlegi szabályai szerint új tagot csak egyhangú szavazással lehet felvenni – vagyis minden tagállam, köztük Magyarország beleegyezése is szükséges.
Raskó ezzel a kijelentésével nemcsak hogy a valóságot torzítja, de egyben el is vitatja a magyar emberek szuverén véleménynyilvánítási jogát a kérdésben. Sőt, már egy olyan „új uniót” emleget, amelyben Magyarország helye kérdéses – ami azt sugallja, hogy az ország vagy aláveti magát a brüsszeli diktátumnak, vagy kirekesztik.
Nem ez az első alkalom, hogy Raskó György a magyar gazdák érdekeivel szembehelyezkedve nyilatkozik. A zöldbáróként elhíresült, brüsszeli vonalhoz hű agrárközgazdász tavaly októberben tűnt fel Magyar Péter oldalán, aki „régi jó barátjaként” mutatta be őt. Egy élő bejelentkezésben Raskó hosszasan fejtegette, hogy miként kellene újraszabályozni a mezőgazdaságot – természetesen brüsszeli minta alapján. Bírálta a földalapú támogatásokat, az őstermelők adómentességét, sőt, azt is állította, hogy a családi gazdaságok indokolatlanul nagy jövedelmekhez jutnak kevés munkával – ezzel durván megbélyegezve a magyar vidék gerincét adó gazdálkodókat.
A magyar mezőgazdaság helyett Brüsszel érdekeit képviselő tanácsadó odáig ment, hogy a falvakból való „kijövetelt” és egy új, központosított farmrendszert vizionált, a nyugati mintát hozva példaként. Ezzel nemcsak a magyar agrárhagyományokat tagadja meg, hanem egy idegen, globalista szemléletet erőltetne rá a hazai földműves társadalomra.
Raskó György álláspontja világos: Ukrajna uniós csatlakozását támogatja, a magyar gazdák érdekei és a nemzeti szuverenitás pedig másodlagosak számára. Az ilyen kijelentések jól mutatják, milyen veszélyes ideológia mentén épül Magyar Péter holdudvara, amelynek célja nem a magyar vidék megerősítése, hanem alárendelése a brüsszeli hatalmi központoknak.
Magyar nemzet nyomán