Puzsér visít: zászlórúddal verték állon a keddi tüntetésen a liberálisok
Anarcho-feminista zászlóval találták állon Puzsér Róbertet a kedd esti tüntetésen. A publicista a kommunista Klubrádiónak nyilatkozott.
„Nyilván fájdalmas volt a találat, mert az állam én vagyok”, de elsősorban nem ezt, hanem magát a jelenséget tartja aggasztónak – mondta Puzsér Róbert, akit zászlórúddal döftek állon a keddi tüntetésen.
Szerinte Orbán Viktor poloszkázása óta ezek a támadások egyre gyakoribbak, és valahogy legitim konfliktuskezelésnek tűnik sokak szemében a fizikai támadás.
„Az a döbbenetes, hogy az anarchisták az Orbán-rendszer 15. évében bennem látják a problémát”
– fűzte hozzá a publicista.

Azt mondta, ez nem volt nagyon súlyos incidens, nem szakadt fel az álla, nem vérzett, nincs ilyen jellegű panasza, inkább magát a jelenségnek tartja aggasztónak. Azt nyilatkozta, hogy a hídfoglaló tüntetésen egy 20 éves férfi találta el, az adásban hozzátette: ez szándékos volt, „láttam a szemében megcsillanni azt az éjsötét indulatot, ami félreérthetetlen”, nekifutásból találta el. Hozzátette: ami igazán bizarr ebben az egész helyzetben, az az, hogy nem orbánista támadta meg, hanem Orbán Viktor ellenzékének a liberális széléről valaki.
A publicista úgy fogalmazott: „azért én hosszú évtizedek óta kétfrontos ideológiai harcot vívok”. Most olyanok a magyarországi belpolitikai körülmények, hogy fokozott hangsúlyt kapott az Orbán-rendszerrel szemben elfoglalt álláspontja, de ettől még „a feminista kurzusnak elég hangos kritikusa vagyok”. Az LMBTQ-aktivizmusnak is több vonatkozásban a kritikusa vagyok, tette hozzá, majd úgy fogalmazott:
„nagyon súlyos érzés az, hogy kétfrontos támadás zajlik ellenem”.
Ábrahám Róbert kormánypárti publicista fizikai támadását követően szavai szerint most a liberális szélső értékről érte őt támadás, és ez jelez valamit. Elsősorban azt jelzi, és nagyon aggasztó, ami Orbán Viktor poloszkázása óta történt a magyar közéletben, hogy ezek a támadások egyre gyakoribbak, és valahogy legitim konfliktuskezelésnek tűnik tömegek szemében a fizikai támadás.
Az, hogy a másik ember ne legyen, ne mondja, ne képezze azt a politikai, közéleti helyi értéket, amit képez. Nem a másik ember véleménye a probléma, mert ha az lenne, abból kialakulhatna vita, hanem a másik ember lénye, a személye, a léte a probléma, és akkor ebből már nem vita, hanem fizikai támadás következik – részletezte Puzsér Róbert.
Follow @jobboldalihirek