Nyilvános a Ruszin Szendi Romuluszról szóló jelentés – a vártnál is sötétebb titkok derültek ki
Ruszin-Szendi a NATO-ban Ukrajnát szolgálta, nem Magyarországot – a Honvédelmi Minisztérium megsemmisítő jelentése
Szerdán nyilvánosságra hozta a Honvédelmi Minisztérium annak a vizsgálatnak az összefoglalóját, amely végérvényesen lerántja a leplet Ruszin-Szendi Romulusz hűtlenségéről a magyar érdekekhez. A jelentés szerint a volt vezérkari főnök sorozatosan és tudatosan Ukrajna pártjára állt, miközben a magyar kormány háborúellenes álláspontját elhallgatta vagy épp eltorzította a NATO és EU fórumain.
A minisztérium a NATO-tól bekérte azon vezérkarfőnöki ülések dokumentumait, ahol Ruszin-Szendi a háború kitörése óta részt vett, majd az ottani felszólalásait összevetették a számára hivatalosan meghatározott magyar mandátumokkal. Az eredmény megdöbbentő és felháborító.
A négy pontba szedett értékelés alapján Ruszin-Szendi:
-
Szisztematikusan Ukrajna érdekeit képviselte, miközben a magyar álláspontot elhallgatta. Nem figyelmeztetett a fegyverszállítások veszélyeire, nem közölte, hogy Magyarország elutasítja az ilyen szállítmányok saját területén keresztüli áthaladását, és nem szólalt fel a harcok azonnali befejezése, valamint a béketárgyalások megkezdése mellett. Mindez szöges ellentétben állt a kormány békepárti álláspontjával.
-
Egyetlen NATO ülésen sem képviselte a mandátumban lefektetett háborúellenes magyar narratívát. Ez a tétel egyértelmű árulásként értelmezhető, különösen egy olyan katonai vezető esetében, akinek az első számú kötelessége a hazája érdekeinek védelme lenne.
Hirdetés -
Jelentéseiben valótlanul állította, hogy bizonyos mandátumbeli elemeket elmondott, miközben azok el sem hangzottak. Ez nemcsak szakmai, hanem erkölcsi csőd is: szándékos félrevezetés, amely aláássa a magyar katonai diplomácia hitelességét.
-
Az EU Ukrajna Kiképző Missziójáról szóló uniós vezérkari ülésen szintén cserbenhagyta Magyarországot: elhallgatta hazánk eszkalációval kapcsolatos jogos aggályait.
A Honvédelmi Minisztérium jelentése világossá teszi: Ruszin-Szendi Romulusz nem egy független katonai vezetőként viselkedett, hanem egy olyan figuraként, aki tudatosan hátat fordított a magyar érdekeknek, és a NATO-ban Ukrajna szócsövévé silányította saját szerepét.
Forrás: Mandiner