Poloska óriási árat fog fizetni ezért
A Tisza Párt kommunikációja és politikai gyakorlata közötti éles ellentét felveti a kérdést a politikai következetességről és hitelességről – Lajkó Fanni, az Alapjogokért Központ elemzője a Magyar Nemzetnek adott interjút.
„A kettős beszéd, a hazai politikai kommunikáció és a brüsszeli gyakorlatuk közötti éles eltérés egyre inkább kikezdheti a szavazói bizalmat, és a politikai hitelességet is megkérdőjelezi” – idézte a szakértő szavait a Magyar Nemzet.
Magyar Péterék teljesítik Brüsszel parancsaitBár Magyar Péter a napokban levélben üzent az Európai Néppárt frakcióvezetőjének sugallván, hogy nem ért egyet Ukrajna gyorsított EU-csatlakozásával, a valóság ezzel szemben egészen más.
A levél nem más, mint színjáték, amelynek célja, hogy elaltassa a hazai közvéleményt, miközben a Tisza Párt és a mögötte álló brüsszeli hálózat már rég döntött: Ukrajna uniós tagságát feltétel nélkül támogatják
– mondta Lajkó Fanni, hozzátéve, a Tisza Párt politikusai és EP-képviselőik több alkalommal is megszavaztak ukránpárti határozatokat.
Ezekben többek között a háborús kiadások és a katonai támogatások további növelését követelik. A szakértő szerint nem is tehetnek mást, miután Manfred Weber ezt az utasítást adta, és aki nem tartja be, annak következményekkel kell számolnia.
Lajkó Fanni megjegyezte, hogy a legfrissebb, a
„Szolidaritás Ukrajnával” című, sürgősséggel elfogadott határozatot – amely szerint a jelenlegi háborús helyzetben Ukrajna politikailag, katonailag, jogilag és gazdaságilag is maximális támogatást igényel – a brüsszeli pártjuk valenciai kongresszusán fogadták el,
amelyen maga Ursula von der Leyen is jelen volt. Az Európai Bizottság elnöke szerint Ukrajnát 2030-ig fel kell venni az Európai Unióba.
Eközben a párt politikusai ukrán zászlós pólókban jelennek meg az Európai Parlamentben. Ruszin-Szendi Romulusz, a párt katonai szakértője a NATO-üléseken „Szlava Ukrajini” (Dicsőség Ukrajnának!) felszólalással zárta mondandóit – ez jól mutatja, milyen irányt képvisel a párt külpolitikai és biztonságpolitikai szinten.
A Magyar Nemzet felidézte, Magyar Péter saját maga mondta ki, politikai programjuk gerincét az adja, amit
a Tisza Párt szavazásán a résztvevők többsége támogatott. A válaszadók 58 százaléka támogatta Ukrajna csatlakozását, így ez a politikai irányvonal programszintű prioritásként került be a Tisza Párt célkitűzései közé.
Az elemző szerint bár Magyar Péter azt állítja, ez népakarat, a valóság azonban ettől eltér.
A teljes cikk IDE kattintva olvasható!