Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekItthon

Világbotrány: Magyar Péter még szabadlábon

Hirdetés

A Tisza Párt elnöke a közösségi médiában vergődik amiatt, hogy az MNB-alapítványok ügyében még minden érintett szabadlábon lehet, míg – és ez szerinte világbotrány – egy sima bolti lopás miatt másokat azonnal őrizetbe vesznek a hatóságok. Ezek szerint Magyar Péternek már régen börtönben kellene ülni, hiszen több, őt érintő bűncselekmény miatt is nyomoznak a hatóságok, a telefonlopási ügye miatt pedig csak a mentelmi joga védi egyelőre az ítélettől.

Világbotrány, hogy amíg egy sima bolti lopás esetén azonnal őrizetbe veszik és nagy valószínűséggel letartóztatják az elkövetőt a hatóságok – írja Magyar Péter a Facebookon közzétett bejegyzésében az MNB-alapítványok ügyében, kifogásolva, hogy az általa vélt érintettek ez ügyben még szabadlábon lehetnek.

 

Hirdetés

Most tekintsünk el az idézett esettől, abban az ügyben is teszik a hatóságok a dolgukat, és amennyiben odáig jut a dolog, az érintettek bizonyosan nem bújnak majd a mentelmi joguk mögé, lévén nincs nekik olyan.

A Tisza Párt elnökének viszont van, és ezt ki is használja. Magyar Péter ügyeiben több feljelentés is született már, ezek közül az egyik legemlékezetesebb az úgynevezett telefonlopási ügy.

Magyar több társával egy belvárosi szórakozóhelyen bulizott még 2024 júniusában, s miután botrányosan viselkedett, több emberbe belekötött, nőket inzultált, számonkérték Magyar Péteren a szexualitással kapcsolatos agresszív beszólásait. A történtekről a jelenlévők több videófelvételt is készítettek, Magyar egyikük kezéből erőszakkal ki is vette a telefonját, majd, miután a biztonságiak kivezették a klubból, a Dunába dobta a készüléket. A telefont a búvároknak sikerült felszínre hozniuk, az abból kinyert adatok bizonyítékként szolgálnak.

Hirdetés

A rendőrség még aznap eljárást indított. Az ügy, mivel Magyarnak mentelmi joga van, átkerült a Központi Nyomozó Főügyészségre (KNYF).

Az ügyészség végül lopás miatt az EP elnökénél kezdeményezte Magyar Péter mentelmi jogának a felfüggesztését.

Magyar korábban többször elmondta, hogy nincs szükség a mentelmi jogra, a saját ügyében viszont a mögé bújik. Az Európai Parlementben pedig az ukránbarát és magyargyűlölő néppárti vezér, Manfred Weber védi a velük szövetséges Tisza Párt elnökét.

Hirdetés

Valószínűleg más ügyekben is kérik majd a magyar hatóságok Magyar Péter mentelmi jogának felfüggesztését, hiszen több eljárás is folyik őt érintő bűncselekmény-gyanús esetekben, például bennfentes kereskedelemmel is meggyanúsíthatják.

Forrás: Magyar Nemzet

Hirdetés

Hirdetés