Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekVilág

Újabb BLM-balhé: most az a bajuk, hogy személyi kell a szavazáshoz

Hirdetés

Az afroamerikai kisebbség lehetőségeit korlátozó választójogi törvényt fogadtak el Georgiában – tudhattuk meg a progresszív sajtóból nemrég. A déli állam republikánus többségű törvényhozása jelentősen megnehezítette a demokratákra szavazó, sűrűn lakott és színesbőrűek dominálta nagyvárosi választókerületekben a választójog gyakorlását.

Tiltakozásképpen az amerikai profi baseball liga (MLB) a georgiai Atlantából Denverbe viszi a júliusi All Star-gálameccset és az újoncválogatót, Will Smith pedig új filmjének keres más forgatási helyszínt a jogkorlátozó megnyilvánulás miatt.

Eddig a haladó sajtó által felállított értelmezési keret. Mégis mi lehet azonban ez a végtelenül antidemokratikus, retrográd, szinte már a rabszolgaság szellemét megidéző törvény, mely ilyen heves reakciókat váltott ki és még a Coca Cola, a Delta Airlines, a Home Depot, a UPS sőt, maga Joe Biden is rosszallását fejezte ki emiatt? Nem találják ki! Valamilyen személyazonosságot igazoló okmánnyal (jogosítvány, személyi igazolvány) kell hitelesíteni a levélszavazatok igénylését és elküldését!

Hirdetés

Igen, jól értették. Igazolványhoz kötik mostantól a választásokon való részvételt. Mi ez, ha nem színtiszta, tejfehér rasszizmus?!

A tisztánlátáshoz tudnunk kell, hogy az Egyesült Államokban nincsen egységes választójogi törvény, minden egyes tagállam saját maga szabályozza, ki és miként szavazhat például az elnökválasztáson. Vegyük mondjuk Kalifornia államot, ahol a következőképpen történik mindez:

Először is regisztrálni kell ahhoz, hogy valaki részt vehessen a szavazáson. Ezt meg lehet tenni online, majd ugyanekkor lehet igényelni a levélszavazás lehetőségét. Ebben az esetben minden választás előtt kiküldik a szavazócédulát a megadott postacímre, majd ezt postafordultával vissza kell küldeni a helyi választási tisztviselőnek. Ha valakinek azonban a visszaküldéshez sincsen kedve, akkor egy egyszerű meghatalmazással bárkit megkérhet, hogy vigye el helyette a voksát. Mivel az online regisztráció során nincsen szükség semmilyen azonosításra, így – amint azt még a 444.hu is megírta – „a világ vezető államában tízmilliók akár bemondás alapján is szavazhatnak”.

Hirdetés

Néhány „rasszista”, „antidemokratikus”, „totalitárius”, „autoriter” stb. politikus szerint az ilyen rendszer választási csalásokra ad lehetőséget. Az egyik közülük Brian Kemp, Georgia republikánus kormányzója, aki aláírta azt a törvénytervezetet, mely szerint mostantól a levélszavazat leadásához is szükség van valamilyen igazolványra. A rendszer aljasságát és kirekesztő mivoltát mi sem bizonyítja jobban, hogy igazából egy bankszámlakivonat vagy akár egy közüzemi számla is elég az identifikáláshoz.

Hogy ez mégis miért rasszizmus, teheti fel bárki a kérdést? Hát azért, mert ha valaki fekete vagy latino, akkor neki sokkal nagyobb kihívás beszerezni ilyeneket, mint a fehéreknek – állítják a progresszívek.

Nem teljesen érthető azonban, hogy ezt mégis mire alapozzák. Vajon úgy gondolják, egy fekete ennyivel szerényebb képességű, mint egy fehér? Nem tud egy ingyenes igazolványt kiváltani, bankszámlaszámot nyitni, vagy jogosítványt szerezni? Eddig azt hihettük, hogy rasszizmus az, ha egy feketét csak a bőrszíne alapján tartunk kevésbé alkalmasnak valamire, mint egy fehér embert. Ráadásul nem ér senkit már hátrány az Egyesült Államokban, azért mert fekete. Sőt, az lett az új divat a szabadság hazájában, hogy fehérek feketének hazudják magukat, mert ezáltal akarnak könnyebben érvényesülni.

Hirdetés

Maguk a feketék is öngyűlölőek lehetnek, hiszen túlnyomó többségük (közel 70%-uk) is támogatja, hogy valamilyen formában igazolni kelljen a szavazáshoz a személyazonosságot. Sőt, még a demokrata párti szavazók több mint 60%-a szerint is kívánatos lenne fényképes igazolvány a szavazáshoz!

Akkor mégis miért van szükség erre az egész felhajtásra? Feltehetően azért, mert Georgia úgynevezett billegő állam. Az Egyesült Államok elnökválasztását mindössze néhány ilyen dönti el, a tagállamok túlnyomó többségről előre lehet tudni, kik a tuti befutók (Kaliforniában pl. mindig a demokraták). Georgia ráadásul egy kifejezetten „csatatérállam”, ahol 2020-ban Trump alig tízezer szavazattal kapott ki. A republikánusok azonban csalást sejtettek az eredmény mögött, ezért most ezzel a törvénnyel próbálják elejét venni az újabb (?) esetleges visszaéléseknek.

A demokraták felháborodása érthetetlennek tűnik, mert saját és védelmezni kívánt kisebbségi szavazóik akaratával is szembemennek. Ha úgy gondolják, hogy vannak olyan szimpatizánsaik, akik szavazni szeretnének, de nehezükre esik valamiféle „voter ID” (szavazói igazolvány) beszerzése, akkor miért nem segítenek nekik ennek megszerzésében? Miért nem áll érdekükben, hogy visszaszerezzék az amerikaiak megrendült bizalmát a választási rendszerben?

Hirdetés

Miért jó az nekik, hogy megfelelő azonosítás nélkül működhet a szavazás, megkönnyítve ezzel a választási csalás lehetőségét?

Túl sok a kérdés, és kevés a válasz. Hacsak az igazság nem Biden egyik legendás elszólásában lakozik, ami így hangzik: „sikerült összerakniuk az amerikai történelem legkiterjedtebb és mindent magába foglaló választási csalás szervezetét.” Ez sok mindent megmagyarázna…

Forrás: Drót.info – (A kép forrása: Flickr.com)

Hirdetés

Hirdetés