7 bizonyíték arra, hogy az ezredforduló bukott balos elitje áll Márki-Zay mögött
Nincs balos jobboldal, nincs új a nap alatt. Márki-Zay mögött ugyanazok sorakoznak, akiket már régóta ismerünk. Pont úgy, mint a rossz pénzt, és erre 7 erős bizonyítékunk is van.
1. Bige László
A műtrágyapiac manipulátora, a versenyellenes balos, a kilencvenes évek privatizátora Bige László. A százmilliárdos vagyonon ücsörgő, de büntetőeljárásokkal küzdő oligarcha legutóbb vasárnap jelentette be, hogy ő – és feltehetőleg a pénze is – beáll Márki-Zay mögé. A Bige-féle nagyvállalkozók a magyar gazdákkal kapcsolatban már bizonyították, hogy őket csak a profit érdekli, és nekik jobban ment a szekerük Hornék és Gyurcsányék idején. Feltehetőleg ezért is reménykednek a balliberális pártok visszatérésében.
2. Gyurcsány Ferenc
Róla nem kell részletesen írnunk, most csak két dolgot említenénk. Márki-Zay a megválasztása utáni napokban első programjai között látogatta meg Gyurcsányt, akiről korábban azt mondta, hogy ő a magyar politika állócsillaga, és „nagyon tapasztalt, okos ember”, akivel „abszolút egyetértésben vagyunk minden kérdésben”. Még egyszer: a hódmezővásárhelyi polgármester maga beszélt így a bukott kormányfőről.
3. Bajnai Gordon
Bajnai egyrészt fontos szerepet játszik a nagy balos adatgyűjtési történetben, másrészt az emberei ott nyüzsögnek Karácsony körül a Városházán, harmadrészt pedig most éppen 20 ezer aktivistát gyűjtene Gyurcsánynak és Márki-Zay-nak. Cserébe utóbbi rajongással beszél Bajnai megszorításokkal fémjelzett kormányzásáról. Hiába, egy brancs ezek mind.
4. Bokros Lajos
Talán első látásra meglepő lehet a név, hiszen az elmúlt években a nagy megszorító már kicsikét visszavonultan mondja a magáét, és csak néha riogat minket az Élet és Irodalomban. Ő már három éve is együtt tüntetett Márki-Zay-val Vásárhelyen. Akkor ennyit arról, hogy az alföldi város polgármestere régi jobbos lenne.
5. Király Júlia
Király „kétszázzal száguldottunk bele a betonfalba” Júlia régi ismerősünk. A jegybank devizahitelesek, illetve toronymagas kamatok kapcsán ismertté vált korábbi alelnöke Apró Piroska, azaz Gyurcsány anyósának régi barátnője. A bankvezér Király Júlia az elmúlt hetekben valamiért mégsem Dobrevvel, hanem Márki-Zay-val szerepelt egy színpadon. Minket nem lepne meg, ha a „balos szakértői kormányzás” című átveréses projekt egyik kulcsszereplőjeként szerepelne a közeljövőben, mindenesetre a bankjától már el is köszönt.
6. Kész Zoltán és Somogyi Zoltán
Valamit, pontosabban valakiket azért szántak a Heti Válaszos-értelmiségnek is. Nos, őket az állítólag jobboldali Kész Zoltán szólította meg, aki mögött mindenkor hűségesen ott állt Somogyi Zoltán. Utóbbi volt már egy áljobbos projekt zászlóvivője, 2010-ben az MDF közröhejbe fulladt kampányát vitte, bár annak előtte még az SZDSZ-ben kezdte a melót. Közös a két szereplőben liberális elkötelezettségük mellett az is, hogy a választók már mindkettejüket elküldték egyszer: Kész a legutóbbi választáson, 2018-ban Veszprémben kapott ki utcahosszal.
7. Bojár Gábor
„(…) jól döntöttek az ellenzéki előválasztók, amikor Márki-Zay Pétert választották meg az egyesült ellenzék miniszterelnök-jelöltjeként” – írta a minap a liberális vállalkozó, Bojár Gábor. Róla már korábban megírtuk, hogy a nyolcvanas években saját bevallása szerint is korrupcióval szerezte első nagy bizniszét. Persze, ez egyáltalán nem zavarta Márki-Zay-t abban, hogy már szeptemberben hűségesküt tegyen neki, és megnyugtassa: rá nem akar külön vagyonadót kivetni.
A fenti illusztris névsor is azt bizonyítja, hogy pont ugyanaz a balliberális elitkormányzás térne vissza, amelyre 2010-ben Magyarország kétharmados nemet mondott. Senkit ne tévesszen meg, hogy most éppen Márki-Zay Pétert tolják maguk előtt, mert mögötte tömött sorokban a bukott ballib üzletemberek és pénzügyi szakik masíroznának vissza a hatalomba.
Forrás: Drót.info