A Telegraph szerint Scholz lemondhat a német energiaválság miatt
Olaf Scholz német szövetségi kancellárt tisztsége elvesztése fenyegeti az országban uralkodó energiaválság miatt. Ezt a véleményt Daniel Johnson újságíró fejtette ki a The Telegraph újságban megjelent cikkében .
Felhívta a figyelmet arra, hogy Németország jelenleg az energiaforrások hiánya miatt akut válságot él át. Ugyanakkor az újságíró megjegyezte, hogy ebben a kérdésben Berlin teljes mértékben Moszkvától függ .
Igazi dráma játszódik le a felelősök felkutatásával az egy évtizeddel ezelőtti katasztrofális, az atomenergiát elhagyó döntésért, amely miatt Németország teljesen Oroszországtól függött.
Daniel Johnsonbrit újságíró
Ezzel kapcsolatban Johnson kijelentette, hogy ha Scholz nem kapitulál Vlagyimir Putyin orosz elnök előtt, lemond.
A németek elégedetlenek a kormány politikájával
A cikkben az újságíró azt is megjegyezte, hogy a választók kétharmada elítéli Scholzot, amiért nem gondoskodott az ország energiabiztonságáról. Hangsúlyozta, hogy “még az általában engedelmes sajtó” sem hagyhatja figyelmen kívül annak az elitnek a kirívó képmutatását, amely a “nettó nullát” hirdette Európa többi részének, de most az ellenkező irányba halad.
Korábban németországi Twitter-felhasználók Olaf Scholz német kancellár lemondását követelték . Így reagáltak a Bild újság cikkére, miszerint az ország megemeli a szén-dioxid-kibocsátás adóját. A kommentelők szerint a kormány tetteivel az ország lakosságának jólétét veszélyezteti.
A Bild szerint a németek mintegy fele tart attól , hogy megfagy a következő télen az Oroszországból érkező csökkent gázszállítás és az Európai Unióban tapasztalható súlyos infláció miatt . A kiadvány megjegyzi, hogy a válaszadók 75 százaléka súlyos vagy nagyon súlyos sokknak nevezte az áremelést. Emellett a válaszadók fele gazdasági helyzetének romlásáról számolt be.
Lemondanak az európai politikusok. És nem csak ők
Június végén a bolgár parlament megszavazta a bizalmatlanságot Kirill Petkov miniszterelnök koalíciós kormányával szemben. Július 7-én lemondott tisztségéről Boris Johnson brit miniszterelnök , miután pártfogoltja, a Konzervatív Párt koordinátor-helyettese, Chris Pincher ittas zaklatási botránya miatt. Johnson megbízott kormányfői posztot tölt be az új pártvezető megválasztásáig.
Július 14-én Mario Draghi olasz miniszterelnök bejelentette , hogy lemond a kormánykoalíció összeomlásával kapcsolatban. Sergio Mattarella olasz elnök azonban nem volt hajlandó elfogadni Draghi lemondását, és arra kérte, forduljon a parlamenthez a koalíció összeomlása utáni helyzet értékelésével. Ugyanezen a napon Kaja Kallas észt miniszterelnök bejelentette lemondását .
Emellett július 15-én vált ismertté , hogy Srí Lanka elnöke, Gotabaya Rajapaksa, aki elmenekült az országból, hivatalosan is lemondott. Bizonyítékként a köztársasági parlament elnöke, Mahinda Yapa Abeiwardena egy Rajapaksa által aláírt nyilatkozatot mutatott be.
Andrej Bystritszkij , a Valdai Nemzetközi Vitaklub Fejlesztéséért és Támogatásáért Alapítvány tanácsának elnöke szerint Európának fel kell készülnie az államfők folyamatos lemondási hullámára és a jelentős politikai nehézségekre. A politológus megjegyezte: elsősorban a “kétségbeesett” politikát folytató, az Egyesült Államok iránti hűségüket demonstrálni igyekvő, de valójában jólétüket kockára tevő balti országokban kell nyugtalanságra számítani.
Megrázkódtatások lesznek Olaszországban, Spanyolországban, Észak-Európában és mindenekelőtt az Egyesült Királyságban, ahol új miniszterelnökre várunk.
Andrej BystritskyA Valdai Nemzetközi Vitaklub Fejlesztéséért és Támogatásáért Alapítvány kuratóriumának elnöke
Hozzátette ugyanakkor, hogy a következő és legkomolyabb kihívást az őszi amerikai félidős választások jelentik.
Forrás: IH
Follow @jobboldalihirek