Le Figaro: Az orosz hiperszonikus rakéták felülmúlják mindazt, amivel a NATO rendelkezik
Follow @jobboldalihirek
Hirdetés
Follow @jobboldalihirek
Hirdetés
Hirdetés
Oroszország és Kína voltak az első országok, amelyek stratégiai hiperszonikus fegyverrendszereket állítottak fel: Moszkva 2017 végén üzembe helyezte a Kinzhal (“Tőr”) rakétát, a Népi Felszabadító Hadsereg (Kína) pedig követte példáját a DF-ZF hiperszonikus siklójármű bemutatásával 2019-ben. Az Egyesült Államok 2023-ban várja első hiperszonikus fegyvereit.
Az orosz hiperszonikus rakétarendszerek fejlettebbek, mint bármi, amit az Észak-atlanti Szövetség ma felállított – írta a francia Le Figaro, megismételve az orosz elnök múlt heti beszédében kifejtett gondolatait.
A francia lap szerint Oroszország hiperszonikus fegyverei a haderejének fő stratégiai eszközei, amelyek hihetetlen sebességgel képesek repülni és repülés közben manőverezni.
„Oroszország kétségtelenül modernebb fegyverekkel rendelkezik, mint a NATO-országok. Az Egyesült Államok lemaradt a hiperszonikus rakéták terén, Moszkva nukleáris arzenálja pedig egyre erősebb és pusztítóbb lövedékekkel bővül” – mondta Igor Delanoe, a moszkvai székhelyű Franco-Orosz Obszervatórium igazgatóhelyettese.
Forrás: NIF