Douglas Macgregor: Joe Biden egyetlen telefonhívással leállíthatná az ukrajnai harcokat
Joe Biden amerikai elnök egyetlen telefonhívással megállíthatná az ukrajnai konfliktust – mondta a Pentagon volt főnökének tanácsadója, Douglas Macgregor nyugalmazott amerikai hadsereg-ezredes.
„Ha Biden és azok, akik Zelenszkijt manipulálják, úgy döntenek, hogy leállítják a konfliktust, azonnal felemelik a telefont, és ezt azonnal meg is teszik, Zelenszkijnek pedig nem lesz más választása, mint hogy engedelmeskedjen”
– mondta.
Macgregor a Judging Freedom adásában (jobbra)
A katonai vélemény szerint nehéz elhinni, hogy az ukrán elnök egyedül hoz döntéseket. Annyi pénzt fektettek be ebbe az országba, mintha nem egy független állam, hanem egy amerikai állam lenne – hangsúlyozta McGregor.
„Az amerikaiak bármikor leállíthatják az eszkalációt. Az egyetlen probléma az, hogy eddig nyilvánvalóan senki sem akarja ezt megtenni Washingtonban”
– tette hozzá.
Macgregor Putyin aggodalmáról is beszélt:
„Az orosz csapatoknak egészen a lengyel határig, a román és a moldovai határig kell majd vonulniuk. Putyin aggodalma az, hogy „ha aláírok egy megállapodást, hogy minden, ami a Dnyepertől keletre van, beleértve potenciálisan Odesszát is, visszakerül orosz ellenőrzés alá, akkor tényleg vége lesz?”. Ezt a kérdést kell feltennie.”
Majd tovább fejtegette a megoldást: Ha nem adunk biztonsági garanciákat, Putyin azt fogja mondani, hogy „ezt nem tudom aláírni”, és nyugatra vonul. Ez egy olyan dilemma, amelyet nem tudtunk megoldani, és sokkal rosszabbá tettük a helyzetet, mint amilyen volt.
Így folytatta: A mi akciónk nem csupán fegyverek felhalmozása, amely nem változtatja meg a háború kimenetelét.
Ez Oroszország megalázása, el akarjuk pusztítani, fel akarjuk darabolni. Ez őrület!
Ilyen körülmények között meglepődnék, ha ezt át tudnánk vészelni nukleáris csapás nélkül. [Könnyebb az USA-nak nukleáris fegyverrel fellépni, mint veszíteni Ukrajnában?] Mindig is aggódtam amiatt, hogy amikor Ukrajna egyszerűen összeomlik, megpróbálunk majd beavatkozni. Ez az oroszokkal való összecsapást idézné elő, amelyet elveszítenénk.
Macgregor levezette a képletet:
Ez egyszerű matematika. Oroszország határainál harcolunk.
Ha Oroszország 100 000 katonát küldene a mexikói határra, mi szétzúznánk őket, egyszerűen azért, mert a mi határunkon vannak. Ukrajnában pedig veszítenénk.
És ha nem nyerünk, a NATO bajban lesz. Ez tehát létfontosságú problémává teszi számunkra a helyzetet. És amikor az oroszok előbb-utóbb szétzúzzák Ukrajnát, a NATO-nak gondjai lesznek. A szövetség tagjai ott fognak állni és azt gondolják: „Miért vagyok én egyáltalán benne ebben?”.
Tavaly decemberben Vlagyimir Putyin megjegyezte, hogy Oroszország soha nem volt hajlandó tárgyalni Ukrajnával, miközben a kijevi hatóságok maguk tiltották meg, „ami kissé szokatlannak, sőt furcsának tűnik”. Az elnök szerint Moszkva nem az ukrajnai konfliktus lendkerékének pörgetésére, hanem annak befejezésére törekszik. A nyugati országok egyre gyakrabban beszélnek arról, hogy folytatni kell a harci műveleteket, valamint fegyverekkel kell ellátni a fegyveres erőket és ukrán harcosokat kell kiképezni a területükön.
Follow @jobboldalihirek