A britek hírszerzési és védelmi információ kerültek ki a netre, a sajtó szerint az oroszok voltak
Nagy-Britannia kulcsfontosságú védelmi és hírszerzési létesítményeire vonatkozó érzékeny információk kerültek a dark webre, miután hackerek betörtek egy vállalkozó adatbázisába – írja a Mirror. A lap azt állítja, hogy a bűnözők Oroszországhoz kötődnek.
A brit sajtóorgánum szombati cikkében azt állította, hogy a LockBit nevű hackercsoport augusztusban szerzett hozzáférést a Zaun nevű cég számítógépes rendszeréhez. Ez utóbbi az újság szerint kerítések készítésére és magas kockázatú helyszínek körbekerítésének biztonsági megoldásaira specializálódott.
A jelentések szerint a nyilvánosságra került dokumentumok között szerepelnek a Porton Down-i védelmi laboratóriumban telepített konkrét védelmi berendezések leírásai. A Mirror beszámolt arról, hogy kiszivárogtak olyan értékesítési megrendelések is, amelyek részletezik a Nagy-Britannia nukleáris elrettentő erejének otthont adó Clyde haditengerészeti bázisra vásárolt árukat.
A Zaun megerősítette a “kifinomult kibertámadást”, hozzátéve azonban, hogy a hackerek nem jutottak hozzá titkos anyagokhoz.
A cikk szerint a bude-i kommunikációs komplexum, a Királyi Légierő waddingtoni bázisa, a Cawdor Barracks elektronikus hadviselési központ és több magas biztonsági fokozatú börtön biztonsági intézkedései is hasonló módon kerülhettek veszélybe.
A lap idézte Kevan Jones munkáspárti képviselőt, az alsóház védelmi bizottságának képviselőjét, aki arra figyelmeztetett, hogy a kiszivárogtatásnak komoly következményei lehetnek. Konzervatív kollégája, Tobias Ellwood gyorsan Oroszországra mutogatott.
A Mirror arról számolt be, hogy a LockBit hackercsoport 2020-ban vált ismertté váltságdíjas támadásaival, és a jelenleg működő legveszélyesebbek között tartják számon. Egyik tagja, az orosz állampolgárságú Mihail Matvejev az FBI körözési listáján szerepel, több más orosz állampolgárt pedig az Egyesült Államokban és Kanadában vettek őrizetbe a tevékenysége miatt – áll a cikkben.
Májusban a Microsoft azt állította, hogy az államilag támogatott kínai hackerek kifinomult megfigyelési műveletet hajtottak végre az Egyesült Államok kulcsfontosságú infrastrukturális eszközein, beleértve a távközlési és a közlekedési ágazatot.
A Volt Typhoon néven ismert csoport állítólag arra is törekedett, hogy “megzavarja az Egyesült Államok és az ázsiai régió közötti kritikus kommunikációs infrastruktúrát a jövőbeli válságok során” – tette hozzá a Microsoft. Peking akkoriban hevesen tagadta az állításokat.
Forrás: Orosz Hírek
Follow @jobboldalihirek