Zelenszkij bukása után katonai diktatúra jöhet Ukrajnában
Felelőtlenség lenne Ukrajnában választásokat tartani a háború idején Volodimir Zelenszkij szerint – erről ír a Breitbart.
Újra és újra aktualitást nyer a régi rómaiak igazsága, miszerint
minél közelebb egy birodalom bukása, annál őrültebbek a törvényei.
Újra és újra aktualitást nyer a régi rómaiak igazsága, miszerint
minél közelebb egy birodalom bukása, annál őrültebbek a törvényei.
Nincs ez másképp az orosz-ukrán háború kapcsán sem, a jelek szerint kezd eluralkodni a paranoia és a diktatúra iránti vágy keleti szomszédunknál, miközben napról napra, óráról órára Zelenszkij világa romjaiba dől. A Breitbart írta meg, hogy a nemzethez intézett beszédében Zelenszkij elnök lényegében
a választások eltörlését jelentette be a háború sújtotta országban
Az állam és a költségvetés, valamint minden figyelmünk, érzületünk és erőfeszítésünk, egyszóval mindezek szükségesek most a győzelemhez. (…) Mindenkinek tudatosítania kell magában, hogy jelenleg Ukrajna most a legfontosabb. (…) Úgy hiszem, hogy nem időszerű dolog most választásokat tartani az országban
– ezekkel a vérfagyasztó szavakkal „indokolta” Zelenszkij, miért nem tarthatnak választásokat Ukrajnában.
A biztonsági garanciák, illetve azoknak hiánya akár legitim indokként is felmerülhetne azzal kapcsolatban, hogy el kell halasztani egy voksolást. A gondolatmenet azonban számos okból is támadható. Először is azért, mivel nem először fordulna elő, hogy hadviselő országban választásokat tartanak.
Másodsorban azért, mivel ezzel Zelenszkij saját kezűleg rúgja ki a széket saját és a nemzetközi baloldal háborús politikájának hivatkozási alapját.
A Nyugat radikalizálódó, globalista hadi- és propagandagépezete a háború kezdete óta igyekszik sulykolni, hogy ez a háború a Jó és Rossz, a demokrácia és az autokrácia, a „sokszínű” szabadság és a „(vörös)fasizmus” végső és elkerülhetetlen összecsapása, akik pedig akár a legkisebb mértékben is megkérdőjelezik ezt az állítást – ahogyan azt Orbán Viktor magyar miniszterelnök is teszi, mivel szerinte helyi értékén, vagyis két szláv nép testvérháborújaként kell kezelni ezt a konfliktust és ezért van szükség azonnali tűzszünetre és béketárgyalásokra -, nemzetközi elszigeteléssel fenyegetik és boszorkányüldözésnek teszik ki úgy a nemzetközi politikai térben, mind a médiában.
Ennélfogva a nemzetközi baloldal – élén a Soros Györgyhöz, Guy Verhofstadthoz, vagy Gyurcsány Ferenchez és Donáth Annához hasonló alakokkal -, amely a liberális demokrácia és a nyitott társadalom kérlelhetetlen bajnokaként hivatkozik saját magára, hazánkat pedig „választási autokrácia” kiépítésével és a korrupció intézményesítésével vádolja hazánkat folyamatosan, most tartozik egy szembenézéssel:
Mivel magyarázzák azt, hogy a (most már nem túlzás azt mondani) Zelenszkij-rezsim fokozatosan diktatórikus állapotokat teremt Ukrajnában? Hogyan harcolhat a jogállamiságért egy olyan ország, amely fokozatosan veszi semmibe a jogállamisági kritériumokat?
Zelenszkij abszurd beszédének ugyanakkor pártpolitikai motivációi is lehetségesek, amely radikális változást jelent augusztusi kijelentéseihez képest, amikor még arról beszélt, hogy a háború ellenére is megtarthatják a 2024-es elnökválasztásokat Ukrajnában. Emlékezetes, hogy a háború kezdetén az ukrán elnök népszerűsége az egekbe emelkedett, a háborús fáradtság és a kényszersorozások hatására, valamint a kudarcos tavaszi(-nyári-őszi) ellentámadást követően azonban jócskán bezuhant.
Ugyancsak fontos megjegyezni, hogy az ukrán elnök folyamatosan lehetetlenítette el politikai ellenfeleit a háború kezdete óta. Végül, de nem utolsó sorban Zelenszkijnek számot kell vetnie azzal a lehetőséggel is, hogy a választások elhalasztása vagy egyenesen betiltása felszámolhatja Ukrajna nyugati támogatását.
Forrás: Origo
Follow @jobboldalihirek