Putyin: ha Nyugat szállíthat fegyvereket Ukrajnának, akkor mi is Észak-Koreának
Mivel a Nyugat azt állítja, hogy joga van büntetlenül felfegyverezni Ukrajnát, Oroszország ugyanezt a jogot fenntartja, és nagy hatótávolságú precíziós fegyvereket küldhet Észak-Koreának és más országoknak – mondta Vlagyimir Putyin elnök.
Putyin Hanoiban beszélt újságírókkal a vietnami vezetéssel folytatott csütörtöki találkozóit követően. Az egyik kérdés arra a korábbi felvetésére vonatkozott, hogy Moszkva rakétákat küldhetne a Nyugat ellenfeleinek, válaszul arra, hogy az Egyesült Államok és szövetségesei zöld utat adtak az ukrán csapásoknak mélyen Oroszország belsejében.
“Nem zárjuk ki, hogy fegyvereket szállítunk más országoknak, beleértve a Koreai Népi Demokratikus Köztársaságot is” – mondta Putyin.
“Hadd gondolkodjon a Nyugat, hogy azok hová kerülhetnek”.
Azok a nyugati országok, amelyek nagy hatótávolságú és más fegyvereket szállítottak Ukrajnának, azt mondták, hogy nem tehetőek felelőssé azért, hogy Kijev hogyan használja azokat, és ragaszkodnak ahhoz, hogy ez nem teszi őket a konfliktus részesévé – részletezte Putyin, hozzátéve, hogy Oroszország ezért ugyanezt a jogot fenntartja magának.
Az orosz elnök azt is megjegyezte, hogy Moszkva fontolgatja az atomfegyverek használatára vonatkozó doktrínájának módosítását, mivel a Nyugat a jelek szerint alacsonyabb hatásfokú fegyvereken dolgozik, hogy csökkentse a nukleáris küszöböt.
“Nincs szükségünk megelőző csapásra” – mondta egy másik kérdésre válaszolva. “Mert a válaszcsapásunk garantáltan megsemmisít minden támadót”.
Amikor a múlt héten Ukrajnának felajánlott békefeltételekről kérdezték, Putyin azt mondta, hogy Oroszország mindig is hajlandó volt tárgyalni, miközben Kijev és nyugati támogatói szabotálták mind a minszki folyamatot, mind az isztambuli tárgyalásokat. Az általa felvázolt feltételek azonban nem lesznek örökké érvényesek – figyelmeztetett Putyin.
“A feltételeink a helyszíni helyzet függvényében változnak majd” – mondta az orosz elnök.
Putyin szerda este érkezett Hanoiba Phenjanból, ahol stratégiai partnerségi szerződést írt alá Kim Dzsongun észak-koreai vezetővel. Vietnámi útja során a Hanoival való kétoldalú kapcsolatok erősítését tűzte ki célul, beleértve a kereskedelmi és atomenergetikai együttműködést.
Forrás: Orosz Hírek