A messiásba kapaszkodva élné túl válságát a baloldal
Egyre többen vetik fel az együttműködés lehetőségét a Tisza Párttal.
A június 9-i választási vereség után a baloldalon felismerték, hogy csak akkor tudnak továbbra is a politikai porondon maradni, ha 2026-os országgyűlési választásokon valamilyen formában együttműködnek Magyar Péterrel – írja cikkében a Magyar Nemzet.
A lap felidézi, hogy a Magyart egyébként folyamatosan támadó Gyurcsány Ferenc a héten már a Telexnek adott interjújában belengette, hogy ugyan van vitája a Tisza Párt szavazóival,
de nem zárja ki, hogy ha együttműködnek majd az ellenzéki pártok, akkor 2026-ban támogassa Magyar Pétert.
Nemrég a DK-vezér a Spirit FM-nek adott interjúban pedig arról beszélt, hogy ha nincs többsége egy pártnak sem a 2026-as választások után, tárgyalni kell. Ezt pedig a DK bárkivel megtenné, aki a jelenlegi kormánypártok bukását akarja elérni.
Ezzel együtt kérdés, hogy a DK-val a mostani választáson közösen induló MSZP-re és a Párbeszédre milyen sors várna, hiszen elvileg az együttműködés a 2026-os országgyűlési választásokra is vonatkozik. Bár Komjáthi Imre, az MSZP leköszönő társelnöke arról beszélt az ATV-ben nemrég, hogy a szövetség tartalmi része kiüresedett.
A Párbeszéd helyzetéről a cikk szerint sokat elmond, hogy a Klubrádiónak adott interjúban
Karácsony Gergely már nyíltan kereste az együttműködés lehetőségét Magyar Péterrel.
A főpolgármester ugyan jelezte, hogy nem nagyon ismeri a Tisza Párt képviselőit, de szerinte senki sem szeretne szembemenni a főváros fejlődésének céljával. Ráadásul Magyarék programja tartalmaz olyan elemeket, amelyeket ő is fontosnak tart.
Tompos Márton, a Momentum új elnöke ennél még tovább ment, amikor a Szabad Európának nyilatkozva elmondta:
lát esélyt, hogy a Momentum bizonyos pártokkal közösen induljon 2026-ban, ha pedig kell, akkor az egyéni jelöltjeik visszalépnek a Tisza Párt javára.
A Népszavának Magyar Péterrel kapcsolatban elismerte, az ő ajánlata sokkal erősebb volt a Momentuménál, és jelezte, nem is akar versenyezni a Tisza Párttal, inkább a már említett szolgáltatópárti modellt próbálják megvalósítani.
Forrás: Mandiner
Follow @jobboldalihirek