Szlovákia bojkottálja az olimpia záróünnepségét a “gyalázatos megnyitó” után
Szlovákia miniszterelnök-helyettese, Tomás Taraba bejelentette, hogy nem képviseli hazáját a párizsi olimpia záróünnepségén.
Taraba azok közé tartozott, akik a 2024-es nyári játékok pénteki megnyitóünnepségét a keresztényekkel szembeni nagyfokú tiszteletlenségnek minősítették.
„Úgy volt, hogy én képviselem Szlovákiát a záróünnepségen, de a normális világ számára ez az olimpia örökre az elfajzott dekadencia szimbóluma marad, amely visszaélt a sport szépségével, és progresszív politikai színházzá változtatta” – írta a szlovák tisztviselő a személyes Facebook-oldalán.
„Ezért úgy döntöttem, hogy nem veszek részt a záróünnepségen”.
Taraba arra is rámutatott, hogy a „gyalázatos” megnyitóünnepséget a Nemzetközi Olimpiai Bizottság eltávolítja az internetről.
„A kereszténység megsértése és a bemutatott dekadencia olyan szintet ért el, hogy az egész normális világot megsértette, amely megérti a különbséget a kultúra és a szemét között” – írta az X-en.
Taraba Robert Fico miniszterelnök helyetteseként dolgozott. Azután lépett be, hogy átvegye annak bizonyos feladatait, hogy Ficót május közepén egy merénylő többször is meglőtte. Fico azóta felépült és visszatért hivatalába, de Tarabát delegálták, hogy utazzon helyette Párizsba.
A keresztények a világ minden tájáról tiltakoztak a párizsi szervezők azon döntése ellen, hogy a megnyitó ünnepségeket Leonardo da Vinci „Az utolsó vacsora” című művéből készült képpel zárják. A reneszánsz festő híres ábrázolása Jézus Krisztusról és apostolairól egy bacchanáliává alakult át, amelyben transzvesztiták, homoszexuálisok és transzszexuálisok is részt vesznek.
„Olyan szertartást képzeltünk el, amely megmutatja értékeinket és elveinket, ezért nagyon elkötelezett üzenetet adtunk át” – mondta Tony Estanguet, a Párizs 2024 elnöke szombaton újságíróknak.
“Az volt az elképzelés, hogy valóban reflexiót váltsunk ki. A lehető legerősebb üzenetet akartuk közvetíteni”.
Thomas Jolly, az ünnepség művészeti igazgatója is megvédte munkáját. “A sokszínűségről akartunk beszélni. A sokszínűség azt jelenti, hogy együtt vagyunk. Mindenkit be akartunk vonni” – mondta.
A Nemzetközi Olimpiai Bizottság úgy reagált a kritikákra, hogy eltávolította az ünnepség botrányos jeleneteit a YouTube-csatornájáról. Emellett szerzői jogi keresetet nyújtott be azok ellen az alkotók ellen, akik az eseményről készült felvételeket online felhasználták.
Forrás: Orosz Hírek
Follow @jobboldalihirek