Nemkívánatos személynek nyilvánították David Pressmant
A CÖF–CÖKA az amerikai nagykövetség előtt tartott sajtótájékoztatón köszöntötte Donald Trump újraválasztását, hangsúlyozva, hogy az amerikai választók világos és egyértelmű döntést hoztak, – írja a Magyar Nemzet.
A tegnapi elnökválasztás eredménye kapcsán ifj. Lomnici Zoltán, a CÖF–CÖKA szóvivője kijelentette: „Gratulálunk Trumpnak a győzelemhez, és reménnyel várjuk, hogy visszatér az a szoros együttműködés, amely 2016 és 2020 között jellemezte a kapcsolatainkat.” Lomnici kiemelte, hogy David Cornstein nagykövet idejében az Egyesült Államok tiszteletben tartotta Magyarország szuverenitását és nem avatkozott be a belpolitikába. Ezzel szemben David Pressman tevékenysége szerinte egyre inkább ellenkező irányba mutatott.
A CÖF–CÖKA álláspontja szerint Pressman nem tisztelte Magyarországot és annak vezetését, amihez birodalmi arrogancia és politikai beavatkozás is társult. Lomnici szerint a nagykövet aktívan támogatta a baloldalt és beleavatkozott a magyar igazságszolgáltatás működésébe.
A sajtótájékoztatót követően a CÖF–CÖKA levélben kíván üzenni Pressman nagykövetnek – tájékoztatott Tordai Máté, a CÖF–CÖKA külügyi igazgatója. Tordai hozzátette, hogy Trump győzelmét a népfelség elvének diadalaként ünneplik a progresszív hatalmi komplexussal szemben, amely szerinte példátlan módon próbált jogi eszközökkel akadályt gördíteni egy volt elnök újbóli indulása elé.
A nagykövetnek címzett levélben a CÖF–CÖKA kifejti, hogy az amerikaiak a woke- és genderideológiával szemben a gyermekek védelmét, az illegális bevándorlással szemben a határvédelem erősítését, valamint a politikai stabilitást és a béke fenntartását választották. Tordai szerint a politikai aktivizmust felválthatja egy konstruktívabb államközi együttműködés.
Végezetül Tordai Máté közölte, hogy a CÖF–CÖKA, a mögötte álló civil közösség nevében, Magyarország szuverenitásának védelmében David Pressman nagykövetet szimbolikusan persona non gratának nyilvánítja.
Magyar Nemzet nyomán