Jobboldali Médiahírek

Hírexpress, hírblog – Hírek itthonról és a nagyvilágból Önnek!

HírekItthon

Már a Telex is Petin röhög – most azzal hülyít mindenkit, hogy feltörték a Signal-fiókját

Hirdetés

„Korábban a kollégáim javasolták, hogy vizsgáltassam meg a telefonomat. Ezt már tavasszal meg is tettem, és egyértelműen kiderült, hogy kémszoftver volt rajta” – nyilatkozta Magyar Péter vasárnapi sajtótájékoztatóján, amikor az általa említett lehallgatásokról kérdezték. Hozzátette, hogy a vizsgálat után új telefont kapott, de azóta nem vizsgáltatta meg az eszközét. Magyar állítása szerint nemcsak a telefonját, hanem a lakását, autóját és irodáját is „betechnikázták”.

Arról is beszélt, hogy körülbelül egy hónapja feltörték a Signal-fiókját, így már nem fér hozzá korábbi üzeneteihez. „A Signal központja azt mondta, nem tudnak segíteni, ilyennel még nem találkoztak” – tette hozzá. Magyar szerint az ügy felderítéséhez állami szakértőkre lenne szükség, bár kilátásba helyezte magánszakértők bevonását is.

Hirdetés

Homályos részletek

A Telextől keresték a Tisza Pártot, hogy pontosabb információt kapjanak az ügy hátteréről, de egyelőre nem érkezett válasz. A lap szerint Magyar elmélete kevés konkrét bizonyítékkal támasztható alá. A politikus tavasszal már beszélt a telefonos vizsgálat eredményéről, de nem volt világos, hogy pontosan mikor és milyen eszközt érintett az állítólagos kémszoftver. Felidézték Magyar februári interjúját a Partizánnak, ahol arról beszélt, hogy a Pegasus-botrány után vizsgáltatta meg a telefonját, de akkor a szakértők sem tudták pontosan megmondani, mi került az eszközre.

Bár Magyar most már biztosra állítja, hogy kémszoftver volt a telefonján, az újabb vizsgálat hiánya és a konkrétumok nélkül az ügy továbbra is tisztázatlan.

Hirdetés

Signal-fiók feltörése: kérdések és kételyek

Magyar állítása szerint a Signal-fiókjához való hozzáférését egy hónapja vesztette el, és azóta sem tudja használni. Az eset kapcsán megemlítették, hogy korábban is előfordultak hasonló támadások, például 2022-ben, amikor 1900 Signal-fiókot törtek fel hekkerek. Akkor azonban a támadás a Twilio nevű partner rendszereire irányult, nem magára a Signalra. A Signal üzenetküldése továbbra is végpontok közötti titkosítást használ, és az üzenetek csak a felhasználók eszközein tárolódnak.

Ha Magyar valóban kémszoftverrel fertőzött telefont használ, akkor az üzeneteihez nem kellett külön feltörni a Signal-fiókot, hiszen a készülékhez való hozzáférés automatikusan betekintést engedne a beszélgetéseibe is. Ezzel ellentétben az, hogy Magyar nem fér hozzá az üzeneteihez, egy újabb kérdést vet fel: vajon technikai probléma áll-e a háttérben, vagy valami más történt? Az sem derült ki, hogy az üzenetek törlődtek, nem töltődnek be, vagy más akadályozza a hozzáférést.

Hirdetés

Biztonságos-e a Signal?

A Signal alapvetően kizárólag a felhasználó eszközén tárolja az adatokat, és ezekhez még maga a cég sem fér hozzá. Ezért, ha a beszélgetések nem érhetők el, az valószínűleg a helyi készülék problémája, például adatvesztés vagy hiányzó biztonsági mentés miatt. Ez egyúttal azt is bizonyítja, hogy a Signal erősen védi a felhasználók adatait.

Összességében, ha valaki valóban megfigyelné Magyar Pétert, valószínűbb, hogy hozzáférést biztosítana a beszélgetéseihez, nem pedig blokkolná őt azok elérésében – jegyzi meg a lap.

Hirdetés

Telex nyomán

Hirdetés