Medvegyev: Zelenszkij a legszomorúbb módon fogja végezni
Az orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese Moszkvában egy konferencián tartott előadást, ahol többek között beszélt az orosz−ukrán háborúról, annak lezárási lehetőségeiről, Oroszország és az Egyesült Államok kapcsolatáról, Volodimir Zelenszkij sorsáról, de kitért a Győzelem napjához kapcsolódó ünnepségre is.
Dmitrij Medvegyev, az orosz Biztonsági Tanács elnökhelyettese Moszkvában tartott előadást, melyben „felháborító cinizmusnak” nevezte, hogy a Győzelem napjának 80. évfordulójára Berlinbe a „burjánzó Bandera-nácikat” hívtak meg, nem pedig Oroszország képviselőit − részletezte a TASZSZ orosz állami hírügynökség.
„Ma, mint tudják, a tífuszos tetűként elszaporodott banderista-nácikat hívták meg Berlinbe, hogy részt vegyenek az ünnepségeken, és nem Oroszország képviselőit. Ez persze cinizmus. Ezt nem szabad elfelejtenünk”− mondta az elnökhelyettes előadásában.
Megjegyezte, hogy Japán második világháborús kapitulációjának napját az Egyesült Államok „nagyobb pompával” ünnepelte. „Hirosima és Nagaszaki értelmetlen atombombázása az amerikaiak számára a valódi megtorlás jelévé vált. Mint tudjuk, a nagy magasságból végrehajtott csapás teljesen biztonságos volt Amerika számára, és a csata kimenetele nem volt kétséges. És az ellenség hadseregének csúcsát gyakorlatilag nem érte kár. A vér és a radioaktív hamu a megfélemlítésre és a nukleáris erő demonstrálására szolgált” − hangsúlyozta Medvegyev, aki kiemelte, hogy „a nagy győzelmek nem ott születtek”.
Hol voltak, amikor a Vörös Hadsereg harcosai felszabadították a nácik által megszállt városokat? − tette fel a kérdést az orosz politikus.
Dmitrij Medvegyev a második világháborús megemlékezés után kitért arra, attól, hogy egy ország az Észak-atlanti Szövetséghez csatlakozott, még nem növekedett a biztonsága.
Legyünk őszinték: nincs egyetlen olyan állam sem, amelynek biztonsága megerősödött volna a NATO-hoz való csatlakozás következtében − hangsúlyozta az elnökhelyettes, mellyel a legutóbb csatlakozott Finnországra és Svédországra utalhatott. Ezt követően elmondta, hogy szerinte Donald Trump beismerte, hogy az Egyesült Államok, Európa és Kijev maguk is felelősek az ukrajnai konfliktusért.
Dmitrij Medvegyev A háború zárása után pedig egy általa Nürnberg 2.0-nak nevezett nemzetközi törvényszék felállítására tett javaslatot.
Az ukrajnai ellenségeskedések befejezése és a hosszú távú béke feltételeinek megteremtése után létre kell hozni és nemzetközi bíróságot, egyfajta Nürnberg 2.0-t, amely jogi értékelést ad a kijevi rezsim minden érintett személyének tetteiről − mondta Dmitrij Medvegyev.
Majd áttért arra, hogy szerinte a Nyugat ruszofóbiában fuldoklik, melyet szerinte elődeik módszertanából tanultak el.
Kijelentette, hogy Volodimir Zelenszkij azzal dicsekszik, hogy meggyilkolták Jaroszlav Moszkalik orosz tábornokot, ezért ő is „a legszomorúbb módon” fog végezni.
Ugyanakkor bizakodását fejezte ki, hogy az Egyesült Államok „a helyére teszi Európát”, az európaiak pedig „csendes háborút” folytatnak Donald Trump amerikai elnök ellen. Előadásában hangsúlyozta, hogy az amerikai gazdaság sokkal erősebb, mint az európai, ráadásul a katonai erő az Egyesült Államokban összpontosul.
Az állítások, miszerint Oroszország megtámadhatja Európát, téveszmék − jelentette ki Dmitrij Medvegyev.
Szerinte ez egy mumus az európai polgárok számára, csak azért, hogy állandó feszültségben érezzék magukat. Emiatt az európai vezetők, köztük Friedrich Merz azt az irányt követhetik, amit akarnak, beleértve az Oroszországgal való háború folytatását.
„Remélem, hogy ott előbb-utóbb értelmesebb erők kerülnek hatalomra. Egyébként a Német Szövetségi Köztársaságban is vannak ilyen erők, és néhányukkal kapcsolatokat tartunk fenn, de egyelőre nem olyan sokan vannak” − közölte az orosz politikus. Ugyanakkor kifejtette, hogy megérti az ilyen „horrortörténetek” eredetét.
Ezt az a vágy okozza, hogy megnyugtassák saját választóikat, kielégítsék saját elitjüket, és Oroszországra hivatkozva magyarázzák gazdasági kudarcaikat
− mondta Dmitrij Medvegyev, majd felhívta a figyelmet arra, hogy az európai politikusok minden gazdasági problémát azzal magyaráznak, hogy „ezek az oroszok machinációi.”
Arról is beszélt, hogy szerinte Oroszország és az Egyesült Államok arra ítéltettek, hogy együttműködjenek a világ stabilitásának fenntartása érdekében. Megjegyezte, hogy az Európai Unió nem valószínű, hogy a közeljövőben képes lesz önállóan működni a nemzetközi színtéren. Ezzel indokolta, hogy Moszkva gyakrabban tárgyal Washingtonnal, és együtt azon dolgoznak, hogy a kétoldalú párbeszéd minél gyakorlatiasabb legyen.
Index nyomán