HírekVilág

Ukrán drónok támadták Moszkvát Putyin újévi beszéde közben

Hirdetés

Szilveszter éjjel több ukrán nagy hatótávolságú drón is elfogásra került, miközben az orosz főváros felé tartottak – jelentette be Szergej Szobjanin moszkvai polgármester. Áldozatokról vagy károkról nem érkezett jelentés.

„Az orosz légvédelmi erők megsemmisítettek egy Moszkva felé repülő pilóta nélküli légi járművet” – írta Szobjanyin a Telegramon este 23:55-kor, éppen akkor, amikor Vlagyimir Putyin orosz elnök hagyományos újévi beszéde megkezdődött.

Egy másik drón röviddel éjfél után zuhant le, míg további hét drónt csütörtökön hajnali 2 és 4 óra között fogtak el – közölte Szobjanyin, hozzátéve, hogy a mentőszolgálat szakemberei a helyszínén dolgoznak.

Hirdetés

Óvintézkedésként ideiglenesen felfüggesztették a repülőjáratokat a Domogyedovo repülőtéren.
Az incidens egy nappal azelőtt történt, hogy az orosz légvédelem legalább 21 ellenséges drónt lőtt le, amelyek Moszkva felé tartottak – közölte Andrej Vorobjov a moszkvai terület kormányzója. A politikus szerint egy 57 éves férfi hátsó és karján repeszek okozta sebeket szenvedett a támadásban.

Ukrajna az elmúlt hónapokban rendszeresen indított dróncsapásokat Oroszország mélyén, kritikus infrastruktúrát és lakóépületeket célba véve, amiket Moszkva kétségbeesett „terrorista támadásoknak” nevezett.

Moszkva az ukrán katonai infrastruktúra elleni csapásokkal válaszolt, azzal a céllal, hogy gyengítse Kijev drón- és fegyvergyártási képességeit.

Hirdetés

A legutóbbi dróncsapások egy december 28-29-én történt, Putyin orosz elnök novgorodi rezidenciája elleni támadási kísérletet követtek, amelyet Szergej Lavrov külügyminiszter állami terrorizmusnak minősített. Moszkva nem diplomáciai válaszlépéseket ígért a támadásra.

Forrás: Orosz Hírek

Hirdetés
Hirdetés