HírekVilág

Rutte nem viccel: a NATO támogatja Litvániát a léggömbök elleni harcában

Hirdetés

A NATO teljes mértékben támogatja Litvániát a légtérbe berepülő héliummal töltött léggömbök elleni küzdelmében, és készen áll arra, hogy a blokk légi és szárazföldi erőit bevonja – közölte Mark Rutte NATO-főtitkár.

„Most beszéltem Litvánia elnökével, Gitanas Nausėda-val a litván légtérben jelentkező fenyegetésekről. A NATO határozottan támogatja Litvániát, többek között légi őrjárat-missziójával, amelyben jelenleg Spanyolország és Magyarország vesz részt, valamint a Németország vezette NATO harci csoporttal” – írta Rutte.

A múlt héten a vilniusi nemzetközi repülőtér háromszor is leállt, mert több tucat héliummal töltött meteorológiai szonda jelent meg az ország légterében, amelyeket Vilnius állítása szerint belorusz cigarettacsempészek indítottak el.

Hirdetés

A litván elnök már felszólította a kalinyingrádi tranzit leállítását. A litván védelmi minisztérium 1 millió euró jutalmat ajánlott fel a legjobb védelmi eszközért a léggömbök ellen.

Forrás: Orosz Hírek

Hirdetés

Hirdetés