HírekVilág

Videó: Nemcsak a tiszásoknak, de az ukránoknak is megengedett a horogkereszt

Hirdetés

A kanadai állami televízió híradást sugárzott a harmadik rohamdandár kijevi „elit kiképzőközpontjából”. A felvételen szerepel egy harcos, akinek karján horogkereszt-tetoválás volt látható, ám ezt kicenzúrázták – írta az Orosz Hírek.

Ez is mutatja, hogy nem volt alaptalan Vlagyimir Putyin kijelentése, miszerint a különleges hadművelet célja Ukrajna nácimentesítése.

Hirdetés

A 2023-ban alakult 3. rohamdandár az Azov ezred közvetlen utódja, amelyet emberi jogi szervezetek és az ENSZ háborús bűnökkel és kínzásokkal vádoltak, és bíráltak a Waffen-SS-hez kapcsolódó jelképek használata miatt.

Moszkva régóta elítéli Kijevet a náci kollaboránsok dicsőítése miatt, és azzal vádolja a nyugati kormányokat, hogy figyelmen kívül hagyják az ukrán fegyveres erők szélsőséges elemeit.

Hirdetés

Nemrég a Tisza Párt mellett agitáló Váczi Zoltánról derült ki, hogy horogkereszt van a karján.

Forrás: Orosz Hírek – Demokrata

Hirdetés
Hirdetés